Anegdoty

Richard Feynman | 2011-07-18 09:24:43

Część osób nie wie zapewne, że Richard Feynman (1918 - 1988) oprócz bycia sławnym fizykiem, był także całkiem niezłym kasiarzem (sprawnie otwierał sejfy). Był także legendarnym wręcz kawalarzem…W latach czterdziestych XX w., kiedy Feynman jeszcze jako młody fizyk pracował nad Projektem Manhattan, dla żartu włamał się do trzech sejfów zawierających ściśle tajne dokumenty dotyczące projektu bomby atomowej. W jednym z nich zostawił kartkę z notesu z podpisem „Mądrala”, a ostatniej „Ten co ostatnio”. Następnego dnia dr Frederic de Hoffman otworzył sejfy ze zdumieniem odnalazł tajemnicze wiadomości leżące na najtajnieszych dokumentach na świecie. Kiedy jednak przeczytał podpis „Ten co ostatnio”, nieomal nie dostał zawału krzycząc:
- To ten sam, który włamał się do budynku Omega! 
Jak się okazało, inny ściśle tajny projekt realizowany w Los Alamos został zinfiltrowany przez szpiegów obcego wywiadu. De Hoffman był naprawdę przerażony. Feynman wspominał później:
- Czytałem w jakiejś książce, że gdy ktoś się boi, jego twarz przybiera ziemisty kolor, ale do tamtej chwili nigdy tego nie doświadczyłem. Cóż, to święta prawda. Twarz De Hoffmana zrobiła się szara, a potem żółto-zielona. Przerażający widok. 
Widząc to Feynman szybko przyznał się do psoty.

Dolacz do nas

Mój panel

Dodaj nowy moduł
Treco | logo

Zaloguj się lub zarejestruj

Masz już konto? Zaloguj się do portalu za pomocą formularza.
Jesteś nowym użytkownikiem? Zarejestruj się w jednym prostym kroku.

Innowacyjna gospodarka

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą Przyszłość.

Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1:
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej

realizacja: Netizens Peppermint