Wyszukiwanie

wyszukiwanie zaawansowane >

Diagnoza Diagnozy

Motywacyjna Analiza Potencjału Pracowniczego (MAPP™)

Motywacyjna Analiza Potencjału Pracowniczego (MAPP™)
  • Autor: HR - Partner
  • Czas realizacji: 40 minut
  • Licencja: brak
  • Cena diagnozy: 310.00 zł
  • Specjalnie dla użytkowników portalu TRECO firma HR Partner wprowadziła 50% zniżki. Sesja telefoniczna, jak i przygotowanie dodatkowo raportu z badania w formacie PDF wliczone jest już w cenę.

    Użytkownik otrzyma w ciągu 48 godzin (w dni robocze) od wypełnienia raport w formie PDF oraz kody dostępowe do wyników w formie ON-LINE; po przesłaniu raportu PDF konsultant firmy HR Partner skontaktuje się z badanym w celu umówienia się na feedback telefoniczny (czas trwania feedbacku około 20 min.).

  • Pobierz diagnozę do własnego, nieograniczonego użytku, wykup dostęp.

    Bezpieczeństwo zapewnia: Płatności

Według systemu MAPP™ kluczową sprawą - tak przy doborze kadr, jak i planowaniu indywidualnych karier zawodowych - jest właściwe rozpoznanie motywacyjnego potencjału pracowniczego danej osoby, czyli jej motywacji, preferencji i nastawień wiążących się z wykonywaniem pracy. Opiera się to na przeświadczeniu, że najłatwiej jest odnieść sukces w pracy, którą, mimo konieczności codziennego wykonywania, człowiek lubi, która go interesuje i w której się dobrze czuje. Co więcej, sukces zawodowy jest w takim przypadku wysoce prawdopodobny, nawet przy początkowym braku formalnego czy praktycznego przygotowania. Po prostu dana osoba staje się szybko w takiej pracy „właściwą osobą na właściwym miejscu”. I ma to istotne znaczenie nie tylko dla niej samej, ale również dla jej pracodawcy, współpracowników czy ewentualnych klientów. 

Czym jest  MAPP™? 

To interaktywne, wyjątkowe i bardzo dokładne narzędzie, które pomoże uzyskać obiektywne informacje na temat indywidualnego profilu motywacyjnego osoby.

Obrazuje motywacje badanej osoby, a dokładniej - jej motywacji wewnętrznych, zwłaszcza w sferze zawodowej. Każda osoba ma bowiem swój indywidualny system wewnętrznych motywacji, stanowiący składową jej osobowości. Z racji swojej niepowtarzalności da się go porównać do wzoru linii papilarnych. Określone natężenie poszczególnych motywacji oraz występowanie ich w konkretnych kombinacjach powoduje, że każda osoba w swoisty - charakterystyczny dla siebie sposób - realizuje się zawodowo i w życiu osobistym.

Jakie daje korzyści?

Technika MAPP™ bada osobę w konkretnej sytuacji, jaką jest w tym wypadku środowisko pracy. Wiele narzędzi (testy osobowości, testy inteligencji itp.) badają człowieka na dużym poziomie ogólności. MAPP™ mówi o zachowaniach człowieka w miejscu pracy oraz o jego motywacjach związanych z wykonywaniem określonego rodzaju zadań.

Technika MAPP™ nie bada umiejętności, lecz motywacje do wykonywania danego rodzaju pracy. Motywacje są pierwotne wobec umiejętności. Zatem badając motywację, docieramy do źródeł zachowań człowieka. Możemy przy tym stwierdzić, jaki jest wszechstronny potencjał zawodowy danej osoby, a nie tylko jej bieżące kompetencje i kwalifikacje. 

Obszary zastosowania:

Ze względu na wieloaspektowość i różnorodność uzyskiwanych informacji, technika MAPP™ może być zastosowana do wielorakich działań i procesów w sferze HR.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb. W jednym ze swych głównych zastosowań technika MAPP™ przewiduje, że stwierdzony u badanej osoby potencjał motywacyjnego jest analizowany pod kątem oczekiwań związanych z konkretnym stanowiskiem, którego charakterystyka może być dowolnie modelowana przy pomocy funkcji wbudowanych w narzędzie MAPP™.

Wygoda zarządzania informacją Ze względu na wieloaspektowość i różnorodność uzyskiwanych informacji technika MAPP™ może być zastosowana do wielorakich działań i procesów w sferze HR. 

Zawodowa orientacja narzędzia

Technika MAPP™ była od początku tworzona i rozwijana z myślą o jej praktycznym wykorzystaniu przy zarządzaniu kapitałem ludzkim w firmach i instytucjach.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

W jednym ze swych głównych zastosowań technika MAPP™ przewiduje, że stwierdzony u badanej osoby potencjał motywacyjny jest analizowany pod kątem oczekiwań związanych z konkretnym stanowiskiem, którego charakterystyka może być dowolnie modelowana przy pomocy funkcji wbudowanych w narzędzie MAPP™.

Wygoda zarządzania informacją

Technika MAPP™ jest zaimplementowana do użytku on-line, co skutkuje tym, iż wyniki badania są dostępne w czasie rzeczywistym, a całość informacji jest łatwo osiągalna na platformie internetowej, do której użytkownik korporacyjny ma stały dostęp, dysponując swoim unikalnym loginem i hasłem.

Czytelność wyników badania

Zastosowanie specjalnie opracowanej formy przedstawiania wyników badania - ułatwia wszechstronną analizę potencjału motywacyjnego poszczególnych osób, szybkie porównywanie profili osób pomiędzy sobą, jak i stwierdzanie stopnia dopasowania osób do zdefiniowanych uprzednio stanowisk. 

W plikach do pobrania, znajdą Państwo przykładowy raport Diagnozy MAPP™. Pełem raport otrzymają Państwo po rozwiązaniu Diagnozy.

Dolacz do nas

Mój panel

Dodaj nowy moduł
Treco | logo

Zaloguj się lub zarejestruj

Masz już konto? Zaloguj się do portalu za pomocą formularza.
Jesteś nowym użytkownikiem? Zarejestruj się w jednym prostym kroku.

Innowacyjna gospodarka

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą Przyszłość.

Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1:
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej

realizacja: Netizens Peppermint