Wyszukiwanie

wyszukiwanie zaawansowane >

Artykuły Artykuły

Być kobietą, być bardziej!

08.03.2012
Być kobietą, być bardziej!

Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem... Każda z nas chciała kiedyś dorosnąć, aby nosić piękne sukienki i wysokie obcasy. Kim chciałyśmy być? Księżniczkami, nauczycielkami, lekarkami, policjantkami (milicjantkami), piosenkarkami. Nie wszystkie dziecięce marzenia się spełniły, ale niezależnie od tego, co miałyśmy robić, chciałyśmy być po prostu szczęśliwe.

Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, przedstawiamy sylwetki czterech Pań, które możemy nazwać Kobietami Sukcesu, które są bardziej! Spełniają się w tym co robią i robią to, co lubią. Są inspiracją dla innych - kobiet i mężczyzn. Poprosiliśmy je o odpowiedź na cztery pytania. Każda zrobiła to na swój sposób i tym samym zaprezentowała siebie. Dzięki temu wiemy, co je motywuje i że praca to też pasja.

 

Olga Rzycka

  

Proszę powiedzieć kilka słów o sobie i o tym, czym się Pani na co dzień zajmuje.

Gdybym miała pokusić się o zwięzłe określenie tego co robię to powiedziałabym, że towarzyszę ludziom, zespołom, firmom w rozwoju. Jestem psychologiem, trenerem, coachem, autorką kilku już książek, właścicielką firmy. Codziennie zajmuję się rozmowami z różnymi ludźmi ;)

Jakie są Pani pasje, hobby? Czy łączy je Pani z pracą?

Obecnie moja pasja to wysokie góry połączone ze snowboardem, bieganie, myślenie, obserwowanie, zachęcanie ludzi do przekraczania swoich ograniczeń. Zdecydowanie moje zainteresowania wykorzystuję w pracy, ba, nawet powiem więcej moja praca to moje hobby!

Co Panią najbardziej motywuje do działania?

Poczucie satysfakcji po ukończeniu projektu, efekt, rezultat, to rzeczy, które napędzają mnie do działania.

Czy ma Pani jakieś motto, którym kieruje się Pani w życiu? Jeśli tak, to jakie?

Na różnych etapach mojego życia towarzyszyły mi różne motta. Będąc w szkole muzycznej przywiesiłam sobie na fortepianie: „Per Aspera ad Astra” by motywować się do ćwiczeń. Potem towarzyszyło mi hasło: „sukces = 1% talentu + 99% pracy”. Teraz często towarzyszy mi: „Never Stop Exploring” i „Nie ma głupich pytań, są tylko te nie zadane”.

 

Dagmara Skalska

Proszę napisać kilka słów o sobie i o tym, czym się Pani na co dzień zajmuje.

Hmmm kilka słów… Jestem Pozytywną Egoistką, która tworzy nową markę: Projekt Egoistka i zachęca kobiety do tego, aby także stały się Pozytywnymi Egoistkami i osiągnęły wewnętrzną harmonię. Jak to wygląda w praktyce? Prowadzę własną firmę, która lokuje się w branży szkoleniowej, a swoją ofertę kieruję do kobiet. Na co dzień zajmuję się zarządzaniem i marketingiem.

Jakie są Pani pasje, hobby? Czy łączy je Pani z pracą?

Mam wiele pasji: malarstwo, pisanie, rozwój. Ale tym co łączy je wszystkie jest zamiłowanie do twórczego i kreatywnego działania. Trudno nawet odpowiedzieć na pytanie: czy łączę hobby z pracą, bowiem moja praca to właśnie kreowanie rzeczy nowych, czyli pasja w czystej postaci.

Nawet teraz gdy się nad tym zastanawiam, to mam problem z podzieleniem swojego życia na pracę, czas wolny, rodzinę. Właściwie w moim codziennym funkcjonowaniu nie istnieje taki podział. Moje wybory doprowadziły mnie do takiego punktu, w  którym wszystkie te elementy łączą się w jedno. No bo tak: realizuję swoje pasje tworząc markę, na której zarabiam pieniądze, a na dodatek tworzę ją z najbliższą mi osobą: mężem i przyjacielem w jednym. Czy można oczekiwać od życia czegoś więcej?

Każdego dnia czuję, że biorę życie pełnymi garściami i niczego nie brakuje mi do szczęścia. Pewnie zabrzmi to dość śmiało w kulturze, w której większej części populacji bliżej do narzekania,  ale tak… jestem szczęśliwa i wiem o tym! Pomimo codziennych wyzwań i licznych trudnych decyzji, które muszę podejmować, nie czuję, że moje życie to walka. Ja po prostu nie rzucam sobie kłód pod nogi, jak czyni wiele znanych mi osób. 

Co Panią najbardziej motywuje do działania?

Moją najgłębszą motywacją i jednocześnie siłą, która kieruje wszystkimi moimi działaniami i wyborami jest potrzeba tworzenia rzeczy nowych i jednocześnie trwałych.

Kiedyś wzięłam udział w ciekawym ćwiczeniu, w którym poproszono mnie o zwizualizowanie siebie, tylko trzeba było odpowiedzieć od razu. Pierwsze skojarzenia, bez długiego namysłu i próby intelektualnego przetworzenia. Odpowiedziałam, że czuje się jak rakieta, która jako pierwsza wystrzeliła w kosmos, albo nowy awangardowy nurt w sztuce. Potem jeszcze długo myślałam o tych skojarzeniach i zdałam sobie sprawę z tego, że przecież wszystkie działania, które do tej pory podjęłam: malarstwo, tworzenie własnej marki, a nawet związek, były dyktowane tą potrzebą: kreowania i tworzenia czegoś własnego i unikatowego.

Teraz nie mam problemu ani z dokonywaniem właściwych wyborów ani z konsekwencją i determinacją, po prostu wiem, że we wszystkich działaniach w pełni realizuję swoją życiową misję, która natomiast określa moją tożsamość.

Czy ma Pani jakieś motto, którym kieruje się Pani w życiu? Jeśli tak, to jakie?

„Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają” - to fragment tekstu z reklamy Apple „Think Different”. We wszystkim co robię staram się myśleć inaczej i chyba jestem wystarczająco szalona, przynajmniej mam taką nadzieję… :)

 

Iwona Kryszak

Proszę napisać kilka słów o sobie i o tym, czym się Pani na co dzień zajmuje.

Nie potrafię mówić o sobie. Czym się zajmuję? Zajmuję się kreowaniem wizerunku, uszczęśliwianiem ludzi poprawiając ich wygląd. Szycie na miarę jest jedną z tych rzeczy  która ułatwia osiągać ów cel. Na co dzień prowadzę małe Studio, które oferuje różne usługi ułatwiające poprawę wyglądu.

Jakie są Pani pasje, hobby? Czy łączy je Pani z pracą?

Moja pasja to sztuka wizualna i wszystko co jej dotyczy… Wszystko co jest ładne i kolorowe, wszystko co postrzegamy oczyma: filmy, fotografia, architektura, moda, teatr, charakteryzacja itd. Tak, wszystko łączy się z moją pracą. Bez wiedzy na temat kompozycji, proporcji, wiedzy o nowych trendach nie byłabym sobą i nie mogłabym zarażać innych swym entuzjazmem do kolorów i radością noszenia ubrań. Radością z drobnych rzeczy. Moja praca jest moją największą pasją, nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie. To jest ta satysfakcja, gdy mimo sceptycznego podejścia do mnie, do mojej wiedzy i do samej siebie, klientka wychodzi w rezultacie zadowolona, a po tygodniu lub dwóch wraca i mówi „Dziękuje, miała pani rację”. Na co ja pytam, czy mąż zauważył zmianę. Najczęściej słyszę nie, ale stał się zazdrosny. Nie ma lepszego komplementu dla kobiety jak mała zazdrość ukochanego. Do tego to, gdy jest dumna z tego, jaka jest i jaka się stała przez to, że nosi krótsze o 5 cm spódnice. To drobne rzeczy, jednak my kobiety w całym tym chaosie życia zapominamy o sobie. Co lubimy, dlaczego lubimy, a co najgorsze, wmawiamy sobie, że nie powinnyśmy lubić - na ogół - siebie… Jesteśmy za grube, za chude, krzywe itd.  Każda z nas jest inna i każda jest piękna, jednak przez to, iż praca, dzieci, rodzina jest ważniejsza, zapominamy iż nie trzeba aż tak wiele, by poczuć się lepiej. Poczuć się szczęśliwą. Gdy my czujemy się pięknie, dajemy więcej z siebie dla tych których kochamy. Czy aż tak wiele trzeba by polubić to, co robimy? Nie . Ja lubię siebie, lubię to, co robię, bo robię to z pasją i entuzjazmem, żyję bawiąc się modą i zarażam tym innych. Czy skutecznie, proszę zapytać moje klientki.

Co Panią najbardziej motywuje do działania?

Do działania ? Hm… nie wiem. Działam spontanicznie. Kreatywność pobudzana jest przez bodźce zewnętrzne, słowa, kolor, film, materiały. Klientki mnie inspirują i motywują do działania.

Czy ma Pani jakieś motto, którym kieruje się Pani w życiu? Jeśli tak, to jakie?

Nie mam motta... Nie potrzebuję motta, aby kierować się tym, co piękne.

 

Kamila Kruk

Proszę napisać kilka słów o sobie i o tym, czym się Pani na co dzień zajmuje.

Nazywam się Kamila Kruk. Pracuję jako trener i coach. Obecnie uruchamiam również portal Świat Coachingu zajmujący się tematyką coachingu (swiatcoachingu.pl) oraz przygotowuję projekt rozwojowy (szkoleniowo-coachingowy) dla kobiet. Prowadzę bloga na temat rozwoju osobistego oraz Klub Coacha w Lublinie.

Jakie są Pani pasje, hobby? Czy łączy je Pani z pracą?

Moja praca to moje hobby. W pierwszej kolejności zainteresowałam się tematyką rozwoju osobistego, szkoleń czy coachingu, bo sama chciałam się rozwijać; rozumieć, jak funkcjonuję i jak można na to wpłynąć. Po pewnym czasie okazało się, że moja wiedza i umiejętności w kontekście rozwoju ludzi są bardzo duże, a chodząc na szkolenia zauważałam, że wiem więcej od prowadzącego i wiem, jak takie szkolenie poprowadzić jeszcze ciekawiej. Zaczęłam kształcić się w tym kierunku i moja pasja przekształciła się w mój zawód.

Moim hobby jest również kreowanie wizerunku, stylizacja, wizaż i także w tym zakresie rozwijam swoje umiejętności. Ponadto przygotowywany przeze mnie projekt rozwojowy dla pań, będzie łączył zarówno aspekt rozwijania naszego „ja”, jak i naszego ciała.

Obecnie zafascynowały mnie możliwości, jakie daje Internet pod kątem przekazywania wiedzy, szkoleń i wdrażam się w ten temat, aby w przyszłości nie tylko był moim hobby, ale stanowił część działań zawodowych.

Co Panią najbardziej motywuje do działania?

Moim motorem do pracy są ludzie: ich reakcje, pytania, uśmiech i podziękowania, czasem też niezadowolenie. Zajmuję się tym, co jest moją pasją i to daje mi mnóstwo energii - wspomagam, towarzyszę, inspiruję, podsuwam wiedzę, motywuję ludzi w ich procesie rozwoju i ich satysfakcja, radość, momenty, kiedy odkrywają siebie na nowo są dla mnie najlepszą motywacją.

Czy ma Pani jakieś motto, którym kieruje się Pani w życiu? Jeśli tak, to jakie?

Moje motto, którym kieruję się zarówno w życiu, jak i pracy to słowa Ziga Ziglara: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać twój potencjał”.

Ocena:
Ocena: 6/6
Dolacz do nas

Mój panel

Dodaj nowy moduł
Treco | logo

Zaloguj się lub zarejestruj

Masz już konto? Zaloguj się do portalu za pomocą formularza.
Jesteś nowym użytkownikiem? Zarejestruj się w jednym prostym kroku.

Innowacyjna gospodarka

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą Przyszłość.

Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1:
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej

realizacja: Netizens Peppermint