treco.pl

– rtv i agd, technologie, IT

ponton
Lifestyle

Akcesoria do pontonu – co warto kupić z dostępnych opcji?

Pływanie na pontonie to bardzo przyjemne zajęcie. Można się zrelaksować, ale można też oddać się adrenalinie podczas spływu po rwącej rzece. Można pływać razem ze znajomymi, ale także w ciszy spędzać czas sam na sam. Można wędkować, można odpoczywać, można po prostu pływać! To ty decydujesz, co będziesz chciał robić. Ponton to świetna alternatywa dla łodzi, kajaków czy innych pojazdów pływających. Dziś zajmiemy się tematem dodatków i akcesoriów, które są przydatne dla posiadaczy pontonów. Co warto wybrać? 

Adapter silnikowy do pontonu – kiedy warto go kupić?

Jednym z bardziej przydatnych akcesoriów na ponton jest adapter silnikowy do pontonu. Jest on uniwersalny i pasuje do większości modeli. Taki adapter pozwala na zamontowanie silnika na dowolny model pontonu. Dlaczego warto zakupić takie akcesorium? Dzięki zamontowaniu silnika ponton może dużo szybciej pływać i być znacznie wydajniejszy. Jeśli więc zależy Ci na dłuższych dystansach pokonanych na pontonie, to jest to najlepszy wybór. Montaż takiego adaptera nie jest skomplikowany i z pewnością sobie z tym poradzisz. 

Elektryczny silnik zaburtowy – daj się ponieść!

Skoro mamy już adapter, to teraz potrzebujemy silnik. Dzięki niemu będziemy mogli wyciągnąć jeszcze więcej z naszego pontonu. Polecamy elektryczny silnik zaburtowy. Występuje on w dwóch wersjach. Pierwsza to model z ciągiem 65 LBS. Jego maksymalna moc znamionowa wynosi 890 W, a maksymalna prędkość wynosi 11 km/h. Drugi model jest nieco słabszy, jego ciąg wynosi 55 LBS. Maksymalna moc znamionowa oscyluje na poziomie 650 W. Na prędkości dużo nie traci, bo tylko 1 km – maksymalnie 10 km/h. Oba modele są bardzo ciche i nie przeszkadzają np. w łowieniu ryb. Sterowanie silnikiem jest banalnie proste. Poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona osoba. Taki silnik elektryczny ma dużą moc, co pozwala na szybkie działanie.

Co jeszcze warto zakupić do posiadanego pontonu?

W zależności od tego, co na starcie mamy na wyposażeniu, można dokupić różne dodatkowe elementy. Jeśli ponton nie jest wyposażony w wiosła, możemy postawić na dodatkowe uchwyty i mocne, porządne wiosła. Jeśli już je mamy, to zawsze warto kupić lepsze! Dla wędkarzy polecamy dokupienie do pontonu specjalnych uchwytów na wędki. Umożliwią one zarzucenie i pozostawienie jednej bądź więcej wędek. Możesz kupić także ławeczki do pontonu lub zmienić linki. Tak naprawdę cały ponton możesz wyposażyć dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłeś! Akcesoria do wyposażenia pontonu znajdziesz na Solarmarine.pl.

Każdy właściciel pontonu doskonale wie, jaką frajdę daje korzystanie z niego. Szczególnie miłośnicy wędkarstwa doceniają jego walory. Jednak ponton to nie tylko przydatna rzecz dla wędkarzy. Każdy może kupić go i korzystać! Wypłynięcie na jezioro, rzekę czy inny akwen pontonem to świetna zabawa. Są takie modele, które pomieszczą nawet kilka osób! Zabierz rodzinę, znajomych – kogo tylko chcesz!