treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

dhl zwroty
Lifestyle

Jak zamówić kuriera po zwrot?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się DHL zwroty Zalando oferuje w tym zakresie spore możliwości. Czymś bardzo powszechnym jest zwrot przesyłek do sklepów internetowych.

Jak zrobić zwrot?

Zamawiamy naprawdę bardzo dużo rzeczy, a część z nich może zostać uszkodzona podczas transportu. Może się również okazać, że coś nie do końca nam pasuje i chcielibyśmy to zwrócić. W takiej sytuacji zbawienna jest dla nas funkcja zwrotu do nadawcy. W końcu nikt nie chce zajmować miejsca w mieszkaniu rzeczami, które do niczego się nie przydadzą. Darmowe zwroty kurierem posiada sporo firm działających online. DHL zwroty jest jedną z najbardziej popularnych i bezpiecznych opcji. W tym artykule wyjaśnimy, jak zamówić kuriera DHL po zwrot paczki, a także podpowiemy, jakie formalności trzeba wypełnić. Na początku warto się zastanowić, ile czasu dany sklep oferuje nam na zwrot paczki. Na oficjalnej stronie internetowej powinniśmy bez większego problemu znaleźć taką informację. Umożliwi to dokładne zaplanowanie zwrotu zakupionego towaru, a także dostarczenie go w odpowiednim czasie. Należy pamiętać, że tylko w takiej sytuacji zwrot może zostać rozpatrzony pozytywnie. Z odpowiedzią odmowną ze strony sprzedawcy może się wiązać każde opóźnienie, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Musisz działać na własną rękę, jeśli sklep nie oferuje ci darmowego zwrotu. Wtedy nie ma co liczyć, że kurier sam przyjedzie po odbiór towaru.

Formalności przy zwrocie paczki

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że bardzo dużo jest firm kurierskich dostępnych na terenie Polski. Dlatego raczej nie ma co się martwić o realizację zwrotu. Klasyczne wysłanie paczki kurierem jest równie proste co zwrot za pośrednictwem kuriera DHL. Paczkę nadajesz w normalny sposób, więc nie musisz nawet zgłaszać, że jest to przesyłka zwrotna. Musisz jedynie pamiętać, żeby wpisać właściwy adres do zwrotu. Z reguły jest on inny niż informacja o siedzibie firmy umieszczona na stronie. DHL to jedna z najlepszych firm kurierskich, więc nie musisz się martwić o jakość ich usług. Osoby zdecydowane na zwrot przesyłki muszą zacząć od wyboru kuriera. Wejdź na stronę internetową i wybierz zakładkę zamów kuriera. W następnym okienku musisz wpisać parametry związane z twoją paczką. Chodzi tu przede wszystkim o jej wagę oraz wymiary, a także miejsce zwrotu. Wycenić przesyłkę możesz dopiero, gdy masz uzupełnione wszystkie pola. Następnie powinna pojawić się lista kurierów, którzy są w stanie odebrać twoją przesyłkę. Powinien być dostępny kurier DHL i to jego należy wybrać. Z pewnością nie będzie żadnego problemu dla standardowych przesyłek na terenie Polski. Istnieje taka możliwość także dla zagranicznych przesyłek, ale już nie do każdego kraju. W takiej sytuacji będziesz musiał wybrać innego przewoźnika. Potem trzeba wpisać konkretne dane. Musisz uzupełnić adres odbioru, adres dostarczenia, a także nazwę odbiorcy oraz nadawcy. Są to wszystkie niezbędne informacje, żeby wysyłka mogła się odbyć. Jeśli uważasz to za konieczne, to zaznacz także opcję ubezpieczenia paczki.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.