treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Automatyzacja IT
Technologia

Automatyzacja IT – podstawa dla kolejnych wdrożeń

W dzisiejszych dynamicznie zmieniających się realiach biznesowych efektywność operacyjna i oszczędność czasu są kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Znacząco wpłynąć na nie może sposób wykorzystania narzędzi do codziennej pracy. Jednym z nich może okazać się oprogramowanie do automatyzacji zadań IT.

Automatyzacja procesów biznesowych — zrób miejsce na kreatywność 

O automatyzacji procesów mówi się dzisiaj coraz częściej. Rozwiązania z poziomu RPA (Robotic Process Automation) wdrażane są w różnych branżach o zdecydowanie odmiennej specyfice działalności. Wdrożenie automatyzacji najczęściej nie ma służyć kreatywnemu rozwiązywaniu specyficznych dla danej branży problemów, a odciążaniem pracowników od zadań powtarzalnych, rutynowych, zabierających często jednak bardzo dużo czasu. W ten sposób podnosi się wydajność produkcji, skraca czas oczekiwania na realizacje konkretnych zadań, poprawia jakość obsługi klienta. 

Automatyzacja to proces odciążania ludzkiej pracy fizycznej i umysłowej przy użyciu maszyn i urządzeń. Zalety automatyzacji trudno przecenić. Nikt dzisiaj już nie chce wykonywać monotonnych zadań, które nie wymagają nieco poza powielaniem doskonale znanego schematu. Dzisiaj do takiego jednego zadania można z powodzeniem zaprząc roboty. Dzięki nim można jednak zapomnieć nie o jednym, a o setce powtarzalnych zadań, co dla dużych przedsiębiorstw ma naprawdę spore znaczenie. Nie bez powodu dzisiaj mówi się wiele o tym, że bezpieczeństwo, centralizacja działań, zdalne zarządzanie i pozwalająca na to wszystko automatyzacja mogą okazać się jednym z kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej. 

Optymalizacja procesów IT w firmie 

Automatyzacja potrafi znacznie przyspieszyć skomplikowane procesy, poprawić wydajność itd. Warunek jest jednak jeden: same maszyny i urządzenia muszą być do pracy odpowiednio przygotowane. To zadanie działu IT, który także można wspomóc z wykorzystaniem automatyzacji. Zarządzanie IT z nowoczesnym oprogramowaniem pozwala znacznie przyspieszyć wiele procesów, zapanować nad bezpieczeństwem dzięki kontroli legalności oprogramowania, ale i zdalne zarządzanie urządzeniami i możliwość błyskawicznego podjęcia interwencji na pulpicie jednego z urządzeń, kiedy zachodzi taka potrzeba. Automatyzacja IT może obejmować:

  • inwentaryzację konfiguracji komputerów,

  • zarządzanie legalnością oprogramowania,

  • zdalne zarządzanie, w tym makra instalacji aplikacji oraz skryptów konfiguracyjnych,

  • zarządzanie zasobami,

  • ServiceDesk,

  • komunikator dla organizacji, działający w architekturze trójwarstwowej z szyfrowaną komunikacją,

  • monitoring sieci LAN

  • zarządzanie wnioskami i uprawnieniami,

  • program do monitorowania komputera pracownika i analizy czasu pracy.

Inwestując w oprogramowanie do automatyzacji zadań IT, można nie tylko usprawnić codzienne operacje, lecz także wesprzeć całe przedsiębiorstwo w dynamicznym rozwoju i zadbać o zwiększenie jego konkurencyjności na rynku.

Artykuł sponsorowany

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.