treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

smartfon
RTV i AGD

Czy można kupić dobry smartfon do 1500 zł? Sprawdzamy!

Rynek smartfonów jest jednym z najszybciej zmieniających się i przynoszącym częste nowości. Do najpopularniejszych producentów smartfonów w Polsce zaliczają się 3 firmy: Samsung, Xiaomi oraz Huawei. Mając to na uwadze oraz analizując, w jakich cenach sprzedaje się najwięcej telefonów, przygotowaliśmy dla Was ciekawe zestawienie. Znajdziecie w nim informację o tym, czy można kupić dobry smartfon w cenie do 1500 złotych. Na warsztat bierzemy urządzenia trzech wyżej wymienionych firm.

Telefony Samsung do 1500 zł

Kwota 1500 złotych dość szybko stała się magiczną granicą, do której poszukujemy smartfona. Jeszcze do roku wstecz ta granica była ustanowiona przez kwotę 1000 złotych. Galopująca inflacja oraz wzrost zarobków w sposób niemal niezauważalny podniosły kwotę graniczną o 50 procent, aż do 1500 złotych. Czy rzeczywiście znajdziemy dobre telefony Samsung do 1500 zł? Oczywiście, że tak. Najwyżej oceniane modele telefonów tej marki to modele Samsung Galaxy M51, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy A32, Samsung Galaxy A32 5G czy Samsung Galaxy A52s 5G. Wszystkie one wyróżniają się solidnym wykonaniem i bardzo dobrymi parametrami ekranu. Znajdziemy w nich wydajne procesory, które być może nie są demonami prędkości, ale w zupełności wystarczają do codziennego użytku przez statystycznego Kowalskiego. Oglądanie filmów video, przeglądanie internetu, nawigacja GPS czy granie w proste gry nie będzie dużym obciążeniem dla tych modeli telefonów. Wspomnieć trzeba o bardzo dobrych, wydajnych bateriach, którymi smartfony Samsung mogą się pochwalić. Wiele z wyżej wymienionych urządzeń dodatkowo posiada system szybkiego ładowania, gwarantowany przez złącze USB-C.

Telefony Xiaomi do 1500 zł

Marka Xiaomi bardzo szybko stała się drugą najchętniej kupowaną w Polsce. Czemu zawdzięcza swoją dużą popularność? Przede wszystkim sporemu wyborowi urządzeń, których cena zwykle jest o 10 do 20 procent niższa niż ich odpowiedników w znanych markach. Telefony Xiaomi do 1500 zł bardzo często oferują coś więcej od znanych światowych marek. Z pewnością smartfony Xiaomi polecane są tym osobom, które lubią płatności zbliżeniowe telefonem, a nie chcą płacić wysokich cen za flagowe modele Samsungów lub innych marek.

Jakie modele Xiaomi warto wziąć pod uwagę, kiedy mamy do wydania kwotę 1500 zł?

Wybór jest naprawdę olbrzymi i trudno jednoznacznie wskazać telefony, które będą najlepszym wyborem. Z pewnością na takiej liście powinny znaleźć się te modele: Xiaomi Redmi Note 11 Pro – dobry smartfon do 1500 zł oraz Xiaomi Redmi Note 10 Pro – telefon z przyzwoitym aparatem. Ostateczny wybór powinien jednak zależeć od tego, jakie mamy oczekiwania wobec swojego telefonu. Miłośnicy robienia zdjęć powinni skupić się na urządzeniu z wysokiej jakości aparatem, a ci, którzy lubią grać w gry, powinni wybrać telefon z wysoką częstotliwością odświeżania ekranu.

Telefony Huawei do 1500 zł

Huawei przez wiele lat był przodującą marką w Polsce. Na popularności straciła wraz z pojawieniem się pogłosek, jakoby na urządzeniach Huawei w przyszłości miałby być problemy z instalacją i działaniem zarówno Windowsa, jak i Androida. Pomimo tego Huawei w dalszym ciągu produkuje bardzo dobrej jakości urządzenia, zarówno pod względem jakości, wydajności, jak i wyglądu. Do tych najchętniej kupowanych zaliczyć można HUAWEI Mate 20 Lite. Niezawodne telefony Huawei do 1500 zł polecamy wszystkim osobom ceniącym sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne, a jednocześnie szanujących swoje pieniądze i niezamierzających płacić za droższe modele o podobnych funkcjonalnościach.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.