treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

drukarka poleasingowa
RTV i AGD

Drukarka poleasingowa – czy warto ją kupić?

Trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie życie bez drukarki. Używana jest ona nie tylko w firmach, gdzie stale drukuje się ogromne ilości papieru, lecz również w domach, gdzie korzysta się z niej przy drukowaniu domowych dokumentów, a także np. do drukowania wykonanych przez siebie zdjęć. Warto jednak zauważyć to, że drukarki należą do dość drogiego sprzętu, a to powoduje, że coraz częściej uwaga konsumentów skupia się na modelach poleasingowych. Czym są takie drukarki i czy warto je faktycznie kupić?

Czym są drukarki poleasingowe?

Każdy doskonale wie, czym jest sprzęt używany – jest to samochód, komputer, czy też właśnie drukarka, która po zakupie używana była przez jakiś okres czasu. Dotychczasowy właściciel mógł z niej korzystać od roku, dwóch dni lub kilku lat.
Drukarka poleasingowa to natomiast sprzęt, który również jest używany, lecz w nieco inny sposób i na innych zasadach. Po pierwsze jest to sprzęt kupiony na leasing, czyli siłą rzeczy przez firmę. Najczęściej jest to drukarka, która używana była w biurze lub też w niewielkiej firmie. Najczęściej jest to model dwu lub trzyletni, bo tyle zwykle trwają leasingi, które gdy się zakończą, to sprzęt zostaje wystawiony na sprzedaż, a brany jest na jego miejsce zupełnie nowy na kolejny leasing. Jakie to wszystko ma jednak zalety, lecz również wady dla kupującego taką drukarkę?

Zobacz także: Jak zresetować drukarkę i przywrócić jej działanie – poradnik

Jakie są zalety i wady drukarki poleasingowej?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą drukarki poleasingowej jest to, że jest to maszyna znacznie tańsza niż urządzenia nowe. Co więcej, kupując model poleasingowy ma się pewność co do jej stanu technicznego. Z racji tego, że najczęściej pracowała ona w firmie, zawsze była odpowiednio konserwowana i serwisowana. Nie używane na niej były tanie zamienniki tuszy, czy też nie używano do naprawy kiepskiej jakości nieoryginalnych części. Co więcej, często taka drukarka dostaje od sprzedawcy gwarancje, a także dodatkowe części lub też niewykorzystany wcześniej tusz.
Niestety liczyć się trzeba również z tym, że jeśli kupi się taką poleasingową drukarkę, może ona mieć pewne wady. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim niska cena drukarki jest nadal wyższa niż przeciętnego egzemplarza sprzedawanego przez osobę prywatną. Co więcej, taka drukarka może być dość mocno wyeksploatowana. W końcu mowa tu jest o urządzeniu biurowym, które pracowało znacznie intensywniej niż model domowy, który oferują prywatni sprzedawcy. Oczywiście otrzymuje się z urządzeniem gwarancje, lecz nawet skorzystanie z niej pozbawia nabywcę na jakiś czas urządzenia.
Mimo jednak tych wad drukarka poleasingowa jest modelem, który z pewnością może być polecony każdemu chcącemu nabyć tani, lecz dobry i sprawdzony egzemplarz drukarki.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.