treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

RTV i AGD

Ekskluzywne płyty do zabudowy

Odpowiednia aranżacja kuchni to podstawa do przyjemnego korzystania z tego pomieszczenia. W końcu spędzamy tutaj dużo czasu przygotowując posiłki, dania i różne pyszności. Aby wszystko szło sprawnie i gotowanie było czystą przyjemnością, kuchnia musi być zaaranżowana praktycznie. Jednak to nie wszystko. W końcu liczy się także estetyka i styl. Dlatego powinniśmy połączyć te dwie ważne kwestie. Jednym z najważniejszych elementów w aranżacji kuchni jest płyta gazowa lub indukcyjna. Bez niej nie przygotujemy praktycznie żadnego posiłku na ciepło. Płyty gazowe do zabudowy to bardzo popularna opcja. Jednak czy ten wybór jest najlepszy? Czy może jednak postawić na indukcje?

Płyty gazowe do zabudowy czy indukcyjne?

Zacznijmy od tego, co będzie dla nas lepsze w kuchni. Każda opcja ma swoich zwolenników i przeciwników. Postaramy się przedstawić obiektywne wady i zalety obu opcji. Będziesz mógł wtedy samodzielnie ocenić, która płyta jest dla Ciebie lepszą opcją. Najpierw zalety i wady płyty gazowej. To wybór, który charakteryzuje się bezawaryjnością oraz bardzo dobrą ceną. Połączenie tych dwóch cech jest bardzo ważne przy aranżowaniu kuchni w domu oraz częstym jej używaniu. Kolejna kwestia to lepszy smak potraw przygotowywanych na kuchence gazowej. Jednak głównymi wadami tego urządzenia jest dłuższy czas gotowania oraz większe koszty eksploatacji. 

Jeśli chodzi o płytę indukcyjną, to jej głównymi zaletami jest szybkie przygotowywanie posiłków oraz bardzo krótki czas stygnięcia urządzenia. To także dużo bezpieczniejsza opcja od gazowej. Nie jest także droga w utrzymaniu. Jednak jej cena jest wyższa od płyty gazowej oraz nie daje tego samego efektu w smaku potraw.

 Płyta gazowa do zabudowy – jaką wybrać? 

Wiele osób wciąż decyduje się na klasyczne płyty gazowe. Są one sprawdzone i duża część nas jest przyzwyczajona do gotowania właśnie na tym sprzęcie. Płyta gazowa do zabudowy to świetne rozwiązanie, które będzie nie tylko praktyczne, ale także stylowe. Możemy umieścić sprzęt w dowolnym miejscu i wręcz „wtopić” go w blat. Efekt spójności wszystkich elementów kuchni jest obecnie bardzo pożądany i stylowy. Dlatego warto postawić właśnie na ten rodzaj zabudowy.

płyta do zabudowy

Jakie są rodzaje płyt gazowych do zabudowy? 

Klasyczne płyty gazowe do zabudowy mają standardowy rozmiar 60 cm. To idealna wielkość, która wszędzie pasuje i spełnia potrzeby zwykłej rodziny. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy postawić na większe rozmiary: 75 cm, 95 cm, 112 cm. W każdej wielkości można dostosować liczbę palników, ich wielkości oraz rozmieszczenie. Jeśli szukasz dużego wyboru porządnych produktów, odwiedź stronę lofra.pl.

 Piękna i praktyczna kuchnia – to właśnie to! 

Odpowiednia aranżacja kuchni to podstawa. Postaw więc na sprawdzone rozwiązania i najlepsza jakość. Stwórz kuchnię, która będzie pięknie wyglądać i dobrze Ci służyć przez długi czas! Czy już wiesz jaką płytę wybierzesz? 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.