treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

iphone 7
Akcesoria

Etui na iPhone 7 – jaki model wybrać?

Najczęstszym problemem, sprowadzającym posiadaczy iPhone’ów do serwisów urządzeń mobilnych, są rozbite szklane ekrany. Ekrany w nowoczesnych smartfonach są szczególnie podatne na stłuczenia. Największe ryzyko uszkodzenia telefonu następuje wtedy, gdy siła uderzenia koncentruje się w rogu telefonu – wówczas siła wywierana na szkło jest największa i może dojść do trwałego uszkodzenia ekranu. 

Etui iPhone 7 – ochroń swój telefon 

Aby uzyskać podstawowy poziom ochrony, wybierz etui wykonane z materiału amortyzującego, takiego jak silikon lub guma, które dokładnie zakrywa wrażliwe rogi telefonu. Jeżeli zależy Ci na pełnym bezpieczeństwie, raczej zrezygnuj z plastikowego etui iPhone’a 7, które nie zapewni skutecznej amortyzacji wstrząsów i przeniesie uderzenie na samo urządzenie. Pamiętaj również, aby przy wyborze futerału, nie sugerować się jego wyglądem ani grubością. Cienkie etui w zupełności wystarczy, jeżeli nie uprawiasz sportów ekstremalnych, a Twój telefon jest narażony na standardowy poziom wstrząsów. Dużą popularnością wśród właścicieli urządzeń mobilnych cieszy się przezroczyste etui iPhone 7, takie jak np. https://caseroom.pl/etui-silikonowe-apple/apple-iphone-7_etui-silikonowe.html które z jednej strony chroni, a z drugiej pozwala pochwalić się designem telefonu. Grube pokrowce zwiększają wagę, ale absorbują większe wstrząsy, dlatego są szczególnie polecane młodszym użytkownikom telefonów.

Etui iPhone 7 – uszkodzenie telefonu przez wodę

Z doświadczenia serwisantów wynika, że uszkodzenia przez wodę są mniej powszechne niż uszkodzenia ekranu. Jeśli obawiasz się że przypadkiem utopisz telefon w toalecie, warto zdecydować się na wodoodporne etui iphone’a 7, które zwiększa odporność urządzenia. Sprzedawcy akcesoriów telefonicznych często oferują ochraniacze ekranu, które przylegają bezpośrednio do powierzchni ekranu dotykowego telefonu. To dobre rozwiązanie, niemniej większość osób preferuje osłony ekranu ze szkła hartowanego, które skuteczniej chroni przed zarysowaniami. Bez względu na zastosowane rozwiązanie warto jednak pamiętać, że poziom ochrony przed negatywnymi skutkami uderzeń jest ograniczony. Jeżeli chcesz uchronić się przed uszkodzeniem urządzenia, stosuj się do zasad bezpieczeństwa i pamiętaj, że telefon jest bardzo wrażliwy na wszelkie obicia i kontakt z wodą. Prawidłowa eksploatacja połączona z odpowiednimi zabezpieczeniami to klucz do sukcesu. 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.