treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

monitor do monitoringu
RTV i AGD

Jak wybrać monitor do monitoringu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system monitoringu bazuje nie tylko na kamerach, ale również urządzeniach przeznaczonych do odtwarzania obrazu. Nie wszyscy wiedzą czym dokładnie różni się monitor komputerowy od monitora przeznaczonego do kamer IP. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed zakupem wspomnianego produktu?

Jakie cechy musi mieć monitor przeznaczony do tego celu?

Bardzo istotne znaczenie będzie miała rozdzielczość monitora. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla kamer FullHD będzie urządzenie obsługujące standard 4K. Warto wiedzieć, że dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości użytkownik będzie mógł bez większego problemu dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły w nagraniu.

Warto wiedzieć, że rozbudowane monitoringi CCTV będą wymagały zastosowania monitorów o dużej przekątnej. Zdecydowanie prostszy będzie wtedy podgląd obrazu z kilkunastu kamer jednocześnie. Rekomendowane jest także wzięcie pod uwagę proporcji wyświetlanego obrazu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kamery IP z przetwornikami megapikselowymi będą rejestrowały obraz w proporcji 16:9.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Obecnie można zdecydować się na cztery opcje: monitor komputerowy, telewizor panoramiczny, urządzenia mobilne czy profesjonalny monitor do monitoringu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej istotną różnicą między modelem komputerowym, a profesjonalnym urządzeniem będzie budowa matrycy.

W drugim wspomnianym rozwiązaniu matryca będzie przystosowana do ciągłej pracy, a także wyświetlania obrazu statycznego. Do najczęściej wymienianych atutów tego produktu należy zaliczyć zdecydowanie większą odporność na działanie czynników zewnętrznych, a także żywotność matrycy. Oznacza to, że profesjonalny monitor będzie znacznie bardziej praktyczny w porównaniu do budżetowego.

Nie można zapomnieć, że monitory muszą pracować przynajmniej 9 godzin na dobę. Zaopatrzenie się w sprzęt budżetowy będzie zupełnie nieopłacalny. Profesjonalne monitory są konieczne w przypadku obiektów przemysłowych czy komercyjnych. Warto również wiedzieć, że profesjonalne monitory będą zdecydowanie droższe od produktów dostępnych w markecie. Osoba zainteresowana nie powinna sugerować się tylko ceną. Bardziej istotnymi aspektami są żywotność odbiornika czy wydajność.

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt, który znajduje się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Klient otrzymuje kilkuletnią gwarancję na działanie produktu. W przypadku, gdy wcześniej ulegnie zniszczeniu, otrzymuję zwrot wydanych pieniędzy.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.