treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

zestaw klawiatura i mysz
RTV i AGD

Jak wybrać zestaw klawiatura i myszka?

Podczas kompletowania zestawu komputerowego trzeba zwracać uwagę na ogromną ilość najróżniejszych szczegółów. Mowa tu jest jednak nie tylko o podzespołach komputera, lecz również o urządzeniach peryferyjnych z klawiaturą i myszką na czele. Zasadne jest zatem pytanie, czym się powinno kierować, wybierając zestaw klawiatura i mysz?

Jak wybrać klawiaturę?

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się klawiaturę do komputera, to czy ma to być model mechaniczny, czy też może jednak klasyczny membranowy? Jak się okazuje, konkretny rodzaj klawiatury ma w tym wypadku kluczowe znaczenie dla jakości użytkowania danego komputera.
Zdecydowanie najważniejszą zaletą klawiatury mechanicznej jest to, że daje ona naprawdę olbrzymi komfort korzystania z niej. Przyciski stawiając lekki opór, sprawiają, że korzysta się z niej naprawdę przyjemnie. Co jednak również bardzo ważne, jest to klawiatura szybka, natychmiastowo reagująca, a co również bardzo ważne, pozwalająca jednocześnie wcisnąć kilka przycisków.
Z drugiej jednak strony klawiatura membranowa kusi niejednego użytkownika bardzo cichą pracą, a także niską ceną. Co więcej, jest to również model charakteryzujący się często bardzo ciekawym, nowoczesnym wyglądem.
Bez względu jednak na typ klawiatury mocno poleca się wybranie modelu z podświetleniem, dzięki czemu wygodnie będzie można z niego korzystać również po ciemku.

Jak wybrać mysz?

Oprócz odpowiedniej klawiatury do wygodnego korzystania z komputera trzeba kupić również dobrej klasy myszkę. Czym się trzeba kierować podczas jej wybierania?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jaki będzie w danej myszce obecny sensor. Na rynku obecne są myszki optyczne, które cechują się niską ceną, a także możliwością działania na właściwie każdej powierzchni, a także myszki laserowe, które co prawda na każdej powierzchni nie będą działały, lecz cechują się one niezwykle precyzyjnym i szybkim reagowaniem na ruch.
Oprócz użytego w myszce sensora powinno się także zwrócić uwagę na to, jaki będzie w kupowanym modelu sposób komunikacji komputerem. Może to być myszka przewodowa, która, choć tańsza oraz lżejsza, to jednak charakteryzująca się koniecznością bliskiego przebywania przy komputerze, a także często plątającym się na biurku przewodem. Z drugiej strony myszka bezprzewodowa to wyższa cena, większa waga urządzenia, a także często obecne w komunikacji z komputerem zakłócenia. Co więcej, taka myszka często się również rozładowuje, co w zależności od użytego sposobu zasilania, zmusza użytkownika do wymiany baterii lub też do podłączenia myszki do ładowania.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.