treco.pl

treco.pl – rtv i agd, technologie, IT

zestaw klawiatura i mysz
RTV i AGD

Jak wybrać zestaw klawiatura i myszka?

Podczas kompletowania zestawu komputerowego trzeba zwracać uwagę na ogromną ilość najróżniejszych szczegółów. Mowa tu jest jednak nie tylko o podzespołach komputera, lecz również o urządzeniach peryferyjnych z klawiaturą i myszką na czele. Zasadne jest zatem pytanie, czym się powinno kierować, wybierając zestaw klawiatura i mysz?

Jak wybrać klawiaturę?

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się klawiaturę do komputera, to czy ma to być model mechaniczny, czy też może jednak klasyczny membranowy? Jak się okazuje, konkretny rodzaj klawiatury ma w tym wypadku kluczowe znaczenie dla jakości użytkowania danego komputera.
Zdecydowanie najważniejszą zaletą klawiatury mechanicznej jest to, że daje ona naprawdę olbrzymi komfort korzystania z niej. Przyciski stawiając lekki opór, sprawiają, że korzysta się z niej naprawdę przyjemnie. Co jednak również bardzo ważne, jest to klawiatura szybka, natychmiastowo reagująca, a co również bardzo ważne, pozwalająca jednocześnie wcisnąć kilka przycisków.
Z drugiej jednak strony klawiatura membranowa kusi niejednego użytkownika bardzo cichą pracą, a także niską ceną. Co więcej, jest to również model charakteryzujący się często bardzo ciekawym, nowoczesnym wyglądem.
Bez względu jednak na typ klawiatury mocno poleca się wybranie modelu z podświetleniem, dzięki czemu wygodnie będzie można z niego korzystać również po ciemku.

Jak wybrać mysz?

Oprócz odpowiedniej klawiatury do wygodnego korzystania z komputera trzeba kupić również dobrej klasy myszkę. Czym się trzeba kierować podczas jej wybierania?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jaki będzie w danej myszce obecny sensor. Na rynku obecne są myszki optyczne, które cechują się niską ceną, a także możliwością działania na właściwie każdej powierzchni, a także myszki laserowe, które co prawda na każdej powierzchni nie będą działały, lecz cechują się one niezwykle precyzyjnym i szybkim reagowaniem na ruch.
Oprócz użytego w myszce sensora powinno się także zwrócić uwagę na to, jaki będzie w kupowanym modelu sposób komunikacji komputerem. Może to być myszka przewodowa, która, choć tańsza oraz lżejsza, to jednak charakteryzująca się koniecznością bliskiego przebywania przy komputerze, a także często plątającym się na biurku przewodem. Z drugiej strony myszka bezprzewodowa to wyższa cena, większa waga urządzenia, a także często obecne w komunikacji z komputerem zakłócenia. Co więcej, taka myszka często się również rozładowuje, co w zależności od użytego sposobu zasilania, zmusza użytkownika do wymiany baterii lub też do podłączenia myszki do ładowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *