treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

jak wyłączyć roaming
Technologia

Jak wyłączyć roaming?

Roaming to usługa, która pozwala korzystać z telefonu komórkowego poza granicami kraju, w którym został wykupiony abonament lub taryfa. Chociaż może to być niezwykle przydatne podczas podróży, nie każdy chce korzystać z tej usługi, zwłaszcza że może się wiązać z dodatkowymi opłatami. W tym artykule dowiesz się, jak wyłączyć roaming w telefonie, a także jak wyłączyć roaming w Play – jednej z popularnych sieci komórkowych w Polsce.

Sprawdź także: Jak zresetować bluetooth w telefonie?

Jak wyłączyć roaming w telefonie – krok po kroku

Wyłączenie roamingu w telefonie jest stosunkowo proste i można to zrobić, niezależnie od tego, jaki posiadasz telefon. Oto jak to zrobić:

1. Otwórz ustawienia telefonu. Wybierz ikonę „Ustawienia” na ekranie głównym swojego telefonu.

2. Przejdź do ustawień sieci komórkowej. W zależności od modelu telefonu i wersji systemu operacyjnego, opcja ta może nazywać się „Sieć komórkowa”, „Sieci komórkowe” lub „Ustawienia sieci”.

3. Wyłącz roaming danych. Znajdź opcję „Roaming danych” lub „Dane w roamingu” i wyłącz ją, przesuwając suwak na pozycję „Off” lub odznaczając pole wyboru.

4. Zapisz zmiany. Jeśli jest to konieczne, zapisz wprowadzone zmiany, naciskając przycisk „Zastosuj” lub „OK”.

Po wykonaniu tych kroków roaming w Twoim telefonie zostanie wyłączony, co oznacza, że nie będziesz mógł korzystać z usług sieci komórkowych poza granicami kraju, w którym został wykupiony abonament lub taryfa.

Jak wyłączyć roaming w Play – instrukcja dla abonentów sieci Play

Jeśli jesteś abonentem sieci Play i chcesz wyłączyć roaming w swoim telefonie, wykonaj poniższe kroki:

1. Zaloguj się do swojego konta w aplikacji Play24 lub na stronie internetowej Play. Aby to zrobić, wprowadź swój numer telefonu oraz hasło do konta.

2. Przejdź do ustawień usług. W aplikacji Play24 wybierz „Usługi” w menu głównym, a następnie „Ustawienia usług”. Na stronie internetowej Play kliknij „Usługi” w menu u góry strony, a następnie „Ustawienia usług”.

3. Wyłącz roaming. Znajdź opcję „Roaming” lub „Usługa roamingowa” i wyłącz ją, przesuwając suwak na pozycję „Off” lub odznaczając pole wyboru.

4. Zapisz zmiany. Jeśli jest to konieczne, zapisz wprowadzone zmiany, naciskając przycisk „Zastosuj” lub „OK”.

Po wykonaniu tych kroków roaming zostanie wyłączony dla Twojego numeru telefonu w sieci Play. Pamiętaj, że wyłączenie roamingu może wpłynąć na dostępność niektórych usług podczas podróży za granicę, takich jak połączenia głosowe, SMS-y i transmisja danych.

Warto zaznaczyć, że niektóre sieci komórkowe, w tym Play, oferują pakiety roamingowe, które pozwalają korzystać z usług sieci komórkowych za granicą bez dodatkowych opłat lub z ograniczonymi opłatami. Przed wyłączeniem roamingu warto sprawdzić ofertę swojego operatora i rozważyć skorzystanie z takiego pakietu, szczególnie jeśli planujesz podróż za granicę.

Sprawdź również: Jak wyłączyć reklamy w Google?

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.