treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

jaka klawiatura do gier
RTV i AGD

Jaka klawiatura do gier będzie najlepsza?

Podczas kompletowania zestawu gamingowe większość osób skupia się na tym, jakimi parametrami charakteryzować się będzie używany do gier komputer. A przecież wcale nie mniej ważne jest to, jakie się do niego podłączy urządzenia peryferyjne. Szczególnie dużej uwadze warto poddać to, jaka klawiatura do gier będzie najlepsza.

Charakterystyka klawiatury mechanicznej

Jednym z najpopularniejszych modeli klawiatur ostatnich lat jest wersja mechaniczna. Zamiast wykorzystywanych do tej pory membran, każdy przycisk kryje pod sobą specjalny mechanizm, który cechuje się nieco innymi właściwościami użytkowymi.
Klawiatura mechaniczna przede wszystkim jest znacznie wygodniejsza w codziennym używaniu. Co więcej, daje możliwość swobodnego wciskania kilku przycisków naraz, co jest niezwykle przydatne w grach. Oprócz tego taka wersja jest znacznie szybsza niż membranowa, co również jest dużą zaletą podczas grania.

Charakterystyka klawiatury membranowej

Nieco starszym, lecz nadal bardzo popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o klawiatury, jest model membranowy. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim ogromną zaletą takiej klawiatury jest jej bardzo niska cena. Podstawowe, doskonałej jakości modele można nabyć nawet za kilkadziesiąt złotych. Co więcej, jest to również klawiatura, która cechuje się naprawdę bardzo cichą pracą. Jest także bardzo lekka oraz posiada nowoczesny, nawiązujący do nowych technologii wygląd.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Oczywiście sama technologia wykonania przycisków to nie jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać, gdy szuka się dobrej klawiatury do gier. Oprócz tego warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych bardzo ważnych parametrów.
Niezwykle ważną sprawą jest np. to, czy kupi się klawiaturę przewodową, czy też może jednak bezprzewodową. Brak przewodu to wielka wygoda i możliwość odejścia z klawiaturą daleko od komputera, lecz liczyć się trzeba również z tym, że pojawiać się mogą zakłócenia w komunikacji pomiędzy nimi.
Innego typu bardzo ważną cechą dobrej klawiatury gamingowej jest obecne w niej podświetlenie klawiszy. Nie tylko wygląda ono bardzo efektownie, lecz co najważniejsze umożliwia wygodne granie w gry również po ciemku.
Jeśli wybiera się klawiaturę do gier, warto mieć na uwadze także to, aby posiadała ona wymienne klawisze. Najlepiej na takie, które posiadają specjalne wyżłobienia i nieco inną strukturę, która powodować będzie znacznie lepszą przyczepność i bardziej responsywne sterowanie w grach. Znacząco wpłynie to na doświadczenie i odczucia płynące z grania w gry.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.