treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

kontener
Lifestyle

Jakie zastosowanie w przemyśle ma kontener IBC?

Magazynowanie czy transportowanie różnego rodzaju produktów nie wydaje się być szczególnie skomplikowane, jednak tylko w przypadku, gdy chodzi o powszechnie znane, standardowe towary. Inaczej jest jednak w sytuacji, gdy musimy przechowywać lub transportować ciecz, która w dodatku może wykazywanie działanie żrące bądź stanowić niebezpieczeństwo innego rodzaju. Wtedy też najlepiej sięgnąć po kontener IBC, który doskonale sprawdzi się w firmach o różnych profilach działalności.

Do czego może posłużyć kontener IBC?

Kontenery IBC wykorzystywane są w przemyśle na szeroką skalę. Przede wszystkim służą one do przechowywania oraz transportowania różnego rodzaju cieczy. Najprościej rzecz ujmując, możemy przewozić w nich chociażby wodę, która jest całkowicie neutralna. Z drugiej jednak strony kontener IBC doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy pracujemy z materiałami potencjalnie niebezpiecznymi. Możemy w nich transportować środki dezynfekujące, alkohol, ale również ciecze palne, żrące czy w jakikolwiek inny sposób niebezpieczne dla środowiska bądź dla człowieka. Kontenery IBC są wielokrotnego użytku, zatem po zakończonej pracy z nimi wystarczy w odpowiedni sposób je oczyścić i można przystąpić do ponownego załadowywania. 

W jakich branżach najlepiej sprawdzają się kontenery IBC?

Nie sposób jednoznacznie określić, w jakiej branży kontenery IBC sprawdzą się najlepiej. Wręcz przeciwnie, bowiem znalazły one zastosowanie w bardzo wielu gałęziach gospodarki. Obecnie używane są głównie w szeroko pojętym przemyśle, w tym także w firmach, które zajmują się produkcją bądź przetwarzaniem różnego typu chemikaliów. Co więcej, kontener IBC może być użytkowany w handlu bądź nawet w gastronomii. Coraz częściej sięgają po niego ośrodki zdrowia, w tym między innymi szpitale. Stały się one popularne zwłaszcza w czasie pandemii, ponieważ w kontenerach IBC bez problemu możemy przetransportować większe ilości płynów odkażających, nawet tych o stosunkowo wysokim stężeniu, które używane są powszechnie do dezynfekowania terenów skażonych.

Ekologicznie, ergonomicznie i ekologicznie

Kontener IBC spełnia szereg zasad, jakimi powinna kierować się współczesna firma. Przede wszystkim jest on ekologiczny – dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, zapobiega wyciekom substancji potencjalnie szkodliwych dla środowiska naturalnego. Co więcej, jego duża pojemność sprawia, że staje się on niezwykle ergonomiczny. Wszystko dlatego, że zamiast kilku mniejszych beczek, można zapakować jeden kontener IBC do samochodu transportującego. To zaś sprawia, że kontener IBC staje się ekonomiczny, bowiem pozwala zmniejszyć ilość wykonywanych przejazdów, a dodatkowo łatwość jego rozpakowywania sprawia, że pracownicy mogą zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Właściciele firm powinni jednak zwrócić uwagę na to, aby wybierać kontenery IBC, które posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, a zatem i spełniają surowe standardy. Wszystko po to, aby zachować maksimum bezpieczeństwa i ograniczyć do minimum potencjalne straty. 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.