treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Lifestyle

Jakiej pracy warto się podjąć? Branża sprzedaż

Wchodząc na rynek pracy zadajemy sobie pytanie jaka branża będzie dla nas najlepsza. Najważniejszymi kryteriami, które decydują o naszym wyborze jest kwestia zarobków oraz kwalifikacji i umiejętności do podjęcia pracy na danym stanowisku. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej pracy związanej z branżą sprzedażową. Wymagania które musielibyśmy spełnić aby ją zdobyć nie są wysokie – właściwie każda zmobilizowana osoba byłaby w stanie znaleźć tutaj pracę. 

Relacja z klientem na najwyższym poziomie

W handlu najważniejsza jest relacja z klientem. To od tego ile uda nam się sprzedać danych produktów, zależy nasz przychód i satysfakcja z wykonywanej funkcji. Będąc osobą o zimnym charakterze, mało komunikatywną i pesymistycznie nastawioną do świata – raczej powinniśmy poszukać pracy gdzieś indziej. Oczywiście każdą umiejętność miękką da się wypracować. Z odpowiednią motywacją do osiągnięcia celu jesteśmy w stanie zdziałać prawdziwe cuda.

Klient powinien być dla nas najważniejszy. Jego oczekiwania muszą być spełnione. Równocześnie aby z sukcesem sprzedać mu dany produkt, powinniśmy posiadać odpowiednie zdolności negocjacyjne. Zarobek z danej transakcji powinien jak najbardziej nas zadowolić. Zdobycie zaufania do potencjalnego klienta nie zawsze jest prostym zadaniem. Nie można być nad wyraz sztucznie miłym. Każde podejrzane zachowanie może skutkować porażką. Profesjonalizm i doświadczenie które reprezentujemy to klucz do sukcesu. Na każdym kroku trzeba koniecznie zachować czujność , tak aby nie zrobić głupiego błędu jakiego później pożałujemy. 

Zdefiniuj swoje umiejętności

Przed podjęciem pracy w branży sprzedaży, powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze mocne i słabe strony. Od tego zależy jaki rodzaj pracy będzie najbardziej do nas pasował. Może lepiej odnajdziemy się na stanowisku sprzedawcy w ekskluzywnym sklepie niż pełniąc funkcję przedstawiciela handlowego?

W handlu najważniejsza jest komunikatywność. Prowadząc rozmowę w lekki i przyjemny sposób możemy zdobyć nie jednego klienta. Pewność siebie i zdecydowanie to kolejne zalety osoby która sprawdzi się w tej branży. Jeżeli nie boimy się wyzwań, warto rozważyć tutaj pracę jako przedstawiciel handlowy. Gwarantuje ona niemałe zarobki i zdecydowanie nie będziemy się tutaj nudzić.

Będąc osobą bardziej skrytą lub dopiero zaczynającą swoją przygodę ze sprzedażą, stanowisko sprzedawcy będzie jedna z ciekawych opcji. Od czegoś trzeba zacząć. Prawdopodobnie zarobki w zwykłym sklepie nie będą na początku powalające. Pracodawcy zazwyczaj oferują dodatkowe premie za powodzenie w ilości sprzedanych produktów. Im większy sukces udaje nam się osiągnąć, tym pewniejsi możemy być że pasujemy do tej właśnie funkcji. Może w przyszłości zdecydujemy się sprzedawać coś większego? 

Każdy może sprzedawać

W handlu nie ma ograniczeń. Każdy z nas jest w stanie nauczyć się sukcesywnej sprzedaży i robić to zawodowo. Pracodawcy często oferują możliwość pracy zdalnej. Jeżeli więc preferujesz pracę z domu i marzysz o karierze handlowca, nic nie stoi na przeszkodzie aby znaleźć właściwą ofertę pracy. Warto zaglądnąć na stronę https://www.gowork.pl/praca/sprzedaz;st/warszawa;l . To sprawdzone miejsce które pozwoli szybko i sprawnie odnaleźć ciekawą posadę. Propozycji zatrudnienia na każdym kroku znajdziemy naprawdę dużo. Warto przeczytać uważnie każdą z ofert, tak aby nie wpakować się w problematyczną umowę. 

Zazwyczaj pracodawcy nie mają ograniczeń w stosunku do płci czy wieku. Najlepiej mieć jednak  ukończone 18 lat. Osoby niepełnoletnie również nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy. Na początek dobrze jest zająć się czymś lekkim co może nas wiele nauczyć. Z czasem doczekamy się awansu co oznacza również wyższe wynagrodzenie.

Wielu osobom może się wydawać, że praca jako na przykład przedstawiciel handlowy jest ściśle skierowana do mężczyzn. Nie jest to oczywiście prawą. Każda kobieta, która nie boi się podejmowania działań, jest gotowa na negocjacje i wyjazdy służbowe powinna spróbować wziąć udział w rekrutacji. 

Zarobki zależą od ciebie

Temat zarobków w branży sprzedażowej często bywa owiany wielką tajemnicą. Handlowcy nie lubią mówić wprost, ile dokładnie wynosi ich miesięczne wynagrodzenie. Zazwyczaj jednak nie jest to jednakowa kwota która co miesiąc pojawia się na ich koncie. Wszystko zależy od ilości produktów, jakie uda im się w danym miesiącu sprzedać. 

Motywującą kwestią jest zdecydowanie premia. Wzrasta ona w zależności od tego, jaki przychód dokładnie uzyskamy. Najlepsi handlowcy są w stanie osiągnąć nawet kilkanaście tysięcy złotych dodatku do umownej pensji.

Mniej zarobkujące są na pewno zawody związane ze sprzedażą mało wartościowych produktów na niewielką skalę. Z pewnością można stwierdzić, że każde tego typu zatrudnienie będzie miało pozytywny wpływ na naszą dalszą karierę zawodową. Jak wspomniano wcześniej, każdy od czegoś musi zacząć. Branża sprzedażowa czeka na pozytywnie nastawionych ludzi, którzy nie chcą stać w jednym miejscu. 

 

 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.