treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Junior Java Developer
Technologia

Junior Java Developer – pierwsza praca

Pierwsza praca często pamiętana jest do końca życia, kształtuje w bardzo dużym stopniu człowieka, jako pracownika i wpływa na to, jak następnie układa się kariera zawodowa. Jeżeli poszukuje się nowej pracy lub pragnie się przebranżowić, Junior Java Developer to bez wątpienia stanowisko godne uwagi ze względu na możliwość rozwoju i zarobków. Poniżej więcej na temat tego, jak rozpocząć swoją karierę na stanowisku Junior Java Developer.

Kim jest Junior Java Developer?

Developer to inaczej programista, specjalista od rozwoju kodu. Java to język programowania, jeden z najpopularniejszych obecnie, który wciąż się rozwija i jest nadal chętnie wykorzystywany przez większość firm programistycznych. Junior Java Developer to zatem specjalista dopiero stawiający swoje pierwsze kroki w programowaniu w języku programowania Java. Tego typu pracę można otrzymać w wielu różnych firmach, które zajmują się świadczeniem usług programistycznych. Mogą na takim stanowisku pracować zarówno osoby, które ukończyły studia programistyczne, różnego rodzaju szkolenia, jak też ci, którzy dokształcają się samodzielnie we własnym zakresie. To, co istotne to fakt, że firmy zatrudniające programistów bardzo często opierają się nie na tym, jakie jest formalne wykształcenie kandydata, ale jego realne umiejętności, które są sprawdzane podczas spotkań rekrutacyjnych. To właśnie na nich programiści otrzymują zadania do wykonania w określonym czasie. Przykładowo mogą przez dwie godziny kodować. Jeżeli sposób ich pracy zostanie oceniony wysoko, nawet jeżeli nie posiadają formalnego wykształcenia, mogą otrzymać stanowisko pracy Junior Java Developer.

Ile zarabia Junior Java Developer?

Praca na stanowisku Junior Java Developer to świetny pierwszy krok w stronę tego, aby rozwijać się w branży związanej z programowaniem. Jest to bez wątpienia jedna ze świetnie prosperujących branży i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Ile zarabia Junior Java Developer? Wszystko zależy od tego, w jakiej firmie pracuje, a także gdzie jest zatrudniony. Nie da się ukryć, że największe firmy funkcjonują w dużych miastach, na przykład w Warszawie lub w Krakowie. To właśnie tam można znaleźć zatrudnienie w świetnie prosperującej firmie i rozpocząć swoją karierę zawodową ze stawką rzędu nawet około 10.000 zł. Często dochody są niższe, ale stosunkowo szybko można awansować i piąć się po szczeblach kariery, co jednocześnie oznacza też wzrost zarobków. Zwykle Junior Java Developer po około 3 lub 6 miesiącach otrzymuje podwyżkę nawet 2000 zł. Następnie wzrost zarobków zwykle następuje co kilka miesięcy, dlatego w ciągu dwóch lub trzech lat pracy można zarabiać nawet około 20.000 zł. Oczywiście nie każdy programista będzie miał takie świetne zarobki, ale jeżeli ma się talent oraz jest się nastawionym na ciągłe uczenie się i rozwój, bez wątpienia jest to realne. Więcej informacji znajdziesz na https://blog.strefakursow.pl/junior-java-developer-jak-znalezc-pierwsza-prace/.

Pierwsza praca w zawodzie Junior Java Developer

Jak rozpocząć swoją przygodę z tym stanowiskiem pracy? Po pierwsze trzeba szukać ofert pracy, które pojawiają się dosyć regularnie. Następnie trzeba wybrać się na spotkanie rekrutacyjne i nastawić na to, że podczas takiego spotkania trzeba będzie rozmawiać w języku angielskim. Do wykonania dostanie się również konkretne zadanie, polegające najczęściej na programowaniu. Oczywiście sam proces rekrutacji uzależniony jest od firmy. W małych firmach może przebiegać trochę inaczej niż w firmach dużych. Ważne jest jednak to, że przebranżowić się może każdy, nawet osoba, która nie ma formalnego wykształcenia. Coraz więcej osób, które mają wykształcenie humanistyczne i przez wiele lat wykonywały pracę z ludźmi, postanawia przebranżowić się i rozpocząć zupełnie inną drogą zawodową. Najczęściej związane jest to po prostu z bardzo dobrymi perspektywami rozwoju, możliwością awansu i zarabiania ogromnych pieniędzy. Programowanie to dziedzina, którą warto się zainteresować szczególnie wtedy, gdy lubi się spędzać czas przed komputerem, ma się umysł analityczny, potrafi się pracować samodzielnie i jest się osobą wysoko zorientowaną na cele i zadania.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.