treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Naprawa iPhone
RTV i AGD

Naprawa iPhone – co należy wiedzieć?

Telefony iPhone nie są na każdą kieszeń. Z uwagi na ich wysoką cenę, naprawa również nie należy do najtańszych. Niestety czasem konieczna jest wymiana baterii czy też uszkodzonej szybki. Po zakupie drogiego modelu telefonu, warto go odpowiednio zabezpieczyć, poprzez użycie szkła ochronnego, jak i etui. Nieraz jednak zdarzy się, że pomimo takiego zabezpieczenia, dojdzie do uszkodzenia ekranu. To, w jakim stopniu ulegnie on naruszeniu, zależy głównie od rodzaju jego upadku. Częstym problemem z IPhone jest także słabo trzymającą bateria. Zarówno baterię, jak i szybę można wymienić, udając się do autoryzowanego serwisu Apple. Specjaliści korzystają w nich z oryginalnych części marki Apple. Warto pamiętać, że gwarancja obejmuje baterie niedziałające z powodu wad fabrycznych, ale nie tych zużytych przez codziennie użytkowanie.

Kiedy trzeba wymienić baterię w iPhone?

Nawet oryginalna bateria w IPhonie wraz z czasem zużyje się i nie będzie już spełniać swojej funkcji w sposób prawidłowy. Kiedy nadchodzi czas na jej wymienienie? Wadliwa bateria daje pewne objawy, które możemy zauważyć podczas użytkowania telefonu. Wymiana uszkodzonej baterii w IPhone jest konieczna jeśli:

  • telefon podczas użytkowania zbyt mocno nagrzewa się,
  • urządzenie wyłącza się przy niskich temperaturach,
  • iPhone za szybko się rozładowuje,
  • bateria telefonu napuchła i wypycha ekran do góry,
  • komórka pokazuje nieprawidłowy poziom naładowania baterii.

Jakie są przyczyny kłopotów z baterią w telefonie?

Należy pamiętać, że starzenie się baterii jest całkowicie naturalnym procesem. Po zakupie telefonu wytrzymuje ona naładowana w pełni przez długi czas, jednak po pewnym czasie ulega on regularnemu skracaniu. Baterii nie sprzyjają również zbyt wysokie temperatury. Prawidłowe korzystanie z telefonu i ładowanie baterii, pomaga w wydłużeniu jej żywotności.

W jaki sposób sprawdzić stan baterii w iPhone?

W nowych modelach iPhone można sprawdzić kondycję baterii, ponadto jesteśmy informowani o konieczności jej wymiany. Taka informacja znajduje się w Ustawieniach>Bateria>Kondycja baterii. Za pomocą uzyskanych informacji możemy podjąć decyzję dotyczącą tego, czy wymiana uszkodzonej baterii w IPhone jest konieczna (więcej na temat wymiany baterii przeczytasz na https://flixapple.com/wymiana-baterii-w-iphone/). W innych modelach musimy opierać się jedynie na naszej subiektywnej ocenie.

Wymiana zbitej szybki w IPhone

Częstym problemem z telefonem jest nie tylko słaba bateria, ale także pęknięta szybka. Pomimo dostępnych form ochrony ekranu, może zdarzyć się niefortunny upadek telefonu, przez który znacznie ucierpi jego ekran. Co ważne, nie w każdym wypadku taka wymiana zbitej szybki jest możliwa. Oddając telefon do naprawy, serwis Apple sprawdzi, czy istnieje możliwość regeneracji zbytej szybki. Przed oddaniem komórki do serwisu możemy też sami sprawdzić, czy ekran da się wymienić. Najpierw sprawdźmy, czy ekran LCD jest sprawny i czy matryca wyświetla cały obraz. Zwróćmy uwagę na to, czy warstwa dotykowa działa. Ważne jest również to, czy pęknięty panel jest oryginalną częścią czy zamiennikiem. Więcej na temat wymiany szybki: https://flixapple.com/wymiana-szybki-w-iphone/

Jaki jest koszt wymiany zbitej szybki w iPhone?

Niestety nie jest to mały koszt. Ekrany w iPhonach są elementami modułu ekranu. Moduł ekranu jest to natomiast zintegrowany element zawierający w sobie szybkę, warstwę dotykową i wyświetlacz IPS LCD Retina albo OLED SuperRetina HD. Oprócz tego, moduł zawiera ramę montażową i może mieć też układ sterowania, jak i autoidentyfikację. Naprawa stłuczonego ekranu telefonu zależy przede wszystkim od jego modelu. Ceny zaczynają się od ok 300 złotych, a kończą nawet na prawie 3 tysiącach złotych. Jak widać, panuje tutaj dosyć duża rozbieżność cenowa. Serwis Apple zamieścił na swojej stronie dokładny cennik z poszczególnymi modelami produktów Apple.

Serwis Apple

Wszelkimi naprawami popularnych iPhonów Apple zajmuje się autoryzowany serwis Apple. W naszym kraju jest dużo tego rodzaju punktów. W serwisie możemy zarówno wymienić uszkodzoną baterię na nową, jak i wymienić stłuczony ekran. Decydując się na taki serwis, możemy być pewni wysokiej jakości usług. Co ważne, do naprawy naszego telefonu zostaną wykorzystane jedynie oryginalne części firmy Apple. Wszelkie naprawy są wspierane przez firmę Apple. Jeśli chodzi o naprawę ekranu, zazwyczaj autoryzowane serwisy Apple wykonują taką usługę jeszcze tego samego dnia, a więc nie musimy zbyt długo czekać na nasz telefon. Po oddaniu telefonu do naprawy otrzymamy powiadomienie, jeśli będzie on już gotowy do odbioru. Najpierw technik oceni stan telefonu i ustali koszty naprawy tudzież wymiany, jeśli iPhone nie znajduje się już na gwarancji.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.