treco.pl

– rtv i agd, technologie, IT

Lifestyle

Oczyszczacz powietrza czy warto?

Smog to problem, który jest znajomy praktycznie każdemu. W naszym kraju wiele miast próbuje walczyć z zanieczyszczonym powietrzem, ale bez większych sukcesów. Podejmowane kroki nie dają oczekiwanych rezultatów. Czy już nigdy nie będziemy mogli cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem? Na szczęście są sposoby, aby choć przez pewien czas nie myśleć o smogu. Możemy zadbać o powietrze, którym oddychamy będąc w swoim domu lub mieszkaniu. Spędzamy tutaj dużo czasu, dlatego warto pozbyć się stąd wszelkich zanieczyszczeń. Pomocne w tym będą oczyszczacze powietrza. Jednak jakie wybrać i czy naprawdę warto je kupować?

Co to jest oczyszczacz powietrza?

Zacznijmy od wytłumaczenia, czym właściwie są oczyszczacze powietrza. Są to urządzenia elektryczne, które zawiera układ filtracyjny powietrza. Głównym zadaniem oczyszczaczy jest usunięcie smogu wraz ze wszystkimi jego składnikami. Są to pyły oraz lotne związki organiczne. Oprócz tego oczyszczacze powietrza pochłaniają alergeny, bakterie i wirusy. Są więc świetnym urządzeniem dla każdego alergika. 

Najważniejsze cechy oczyszczaczy powietrza

Przede wszystkim oczyszczacze powietrza mogą mieć różne filtry. Jest to najważniejszy element w każdym urządzeniu. Oczyszczacze mają jeden filtr wstępny. Wychwytuje on największe zanieczyszczenia. Następnie mamy filtr HEPA, który występuje w różnych klasach. Słuzy do wychwytywania bakterii i wirusów. Zajmuje się także mikroskopijnymi pyłami. Następnie możemy wybierać spośród filtrów węglowych, krzemionkowych, wodnych, elektrostatycznych, tkaninowych oraz fotokatalitycznych.  

Ile kosztuje oczyszcza powietrza do smogu?

Oczyszczacze powietrza mają bardzo dużą rozpiętość cenową. Możemy za nie zapłacić od kilku do nawet kilkuset tysięcy. Wszystko zależy od tego, jakie mają funkcje, zasięg działania, rodzaj filtrów oraz dodatkowe wyposażenie. Oczyszczacze mogą mieć także jonizator. Służy on do wytwarzania jonów ujemnych, które są lekkie, lub zespołów jonów dodatnich i ujemnych, które są ciężkie.

Wady i zalety oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza są naprawdę świetnymi urządzeniami. Jeśli tylko wybierzemy odpowiedni sprzęt, będziemy z niego bardzo zadowoleni. Wady i zalety oczyszczaczy są w głównej mierze zależne od tego, jakie urządzenie kupimy. Każdy z nas ma swoje wymagania oraz określony budżet. Ranking oczyszczaczy powietrza Skapiec.pl pozwoli na poznanie dostępnych opcji i wybranie takiej, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Dostępnych jest naprawdę wiele urządzeń i każde wyróżnia się innymi parametrami i działaniem.

Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

Na to pytanie każda osoba musi odpowiedzieć sobie sama. Jednak przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim na rodzaj filtra. Powinniśmy wybrać taki, który będzie miał działanie dostosowane do naszych potrzeb. Kolejna kwestia to moc i obszar działania. Określa to wydajność urządzenia oraz powierzchnię, na jakiej może działać. Istotną kwestią jest także hałas. Urządzenia są głośniejsze lub cichsze. Ostatnia rzecz to dodatki. Tutaj możemy naprawdę przebierać w różnych opcjach!