treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

PrestaShop
Technologia

PrestaShop – czy warto zdecydować się na to oprogramowanie e-commerce?

PrestaShop jest niezwykle popularną platformą e-commerce zarówno w Polsce, jak i na zagranicznym rynku. Doskonale sprawdza się zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm. Co zatem warto wiedzieć o platformie oprogramowaniu PrestaShop? Jakie funkcjonalności posiada? 

Oprogramowanie Open Source- PrestaShop

PrestaShop oparta jest na systemie open source. Na czym polega system open source? System ten oznacza, że masz pełną dowolność we wprowadzaniu zmian, badaniu lub rozpowszechnianiu oprogramowania na podstawie licencji. PrestaShop posiada aż 300 różnych funkcji. Rozbudowany system daje nam mnóstwo możliwości, które możemy wdrożyć. Część z nich jest darmowa, co daje to dużą swobodę w kreowaniu nowych rozwiązań bez ogromnych nakładów finansowych. Właściciel sklepu może skorzystać z usług freelancerów lub jednej z agencji interaktywnych jak np. https://intle.pl/. Dzięki systemowi oprogramowania open source możliwości modyfikacji są niemal nieograniczone.

Funkcjonalność platformy- PrestaShop

W przeciwieństwie do platformy Shoper, by móc korzystać z PrestaShop wymagana jest własna domena i serwer. Warto zwrócić uwagę na specyfikę platformy. PrestaShop to platforma Open Source. PrestaShop gwarantuje możliwość określenia maksymalnej wielkości paczek, umożliwia prowadzenie kampani mailingowej, zestaw raportów na temat rodzajów płatności i dostaw. Dzięki PrestaShop zarządzanie jest jeszcze prostsze. Możesz koordynować sprzedaż w kilku sklepach przy pomocy jednego panelu. PrestaShop posiada w swojej ofercie mnóstwo dodatków dzięki, którym będziesz mógł zintegrować sklep z popularnymi kurierami brokerami logistycznymi, systemami magazynowymi, a nawet platformami wspierającymi sprzedaż. Prestashop to także doskonałe oprogramowanie, które będzie wspierać prowadzony przez Ciebie social media marketing

Co oferuje PrestaShop? Zalety

PrestaShop daje nam wiele możliwości, główną jej zaletą jest popularność. W szybkim tempie znajdziemy specjalistę od tej platformy, który rozwiąże każdy nasz problem. System ma opinię powolnego, jednak wynika to z braku umiejętności wprowadzania aktualizacji oraz w pełni wykorzystania jego możliwości. PrestaShop posiada wiele motywów oraz funkcji, które mogą obciążać system, jednak dzięki odpowiedniej organizacji będziesz w stanie maksymalnie wykorzystać wydajność systemu. PrestaShop posiada wiele użytecznych funkcji z punktu widzenia marketingowego, takie jak newsletter, analityka, formularz kontaktowy.  To o czym jeszcze należy wspomnieć, to fakt możliwości prowadzenia skutecznego pozycjonowania. Jeśli w tej kwestii potrzebujesz pomocy, zajrzyj na stronę https://intle.pl/pozycjonowanie-sklepu-internetowego-oferta/

Wady platformy PrestaShop

Mimo szeregu zalet PrestaShop posiada też kilka wad m.in. brak kilku podstawowych funkcji bezpośrednio w sklepie, do których należy płatność za pobraniem czy funkcja bloga, dostępna u konkurenta. Chcąc skorzystać z tych udogodnień, zmuszeni jesteśmy zainstalować dodatkowe moduły. PrestaShop wymaga znajomości nieco bardziej zaawansowanej technologii. Przydatna może się okazać znajomość Smarty oraz umiejętność wdrażania licznych aktualizacji. 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.