treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

akcesoria do laptopa
RTV i AGD

Przydatne akcesoria do laptopa

Laptop jest komputerem, który ceniony jest za niezwykle dużą listę zalet na czele z mobilnością. Jak się jednak okazuje, jest to również komputer, który można znacząco ulepszyć poprzez stosowanie z nim kilku dodatkowych i bardzo przydatnych akcesoriów. Jakie zatem akcesoria do laptopa warto wybrać i dlaczego to właśnie one są szczególnie potrzebne?

Podstawka chłodząca

Jednym z najczęściej kupowanych dodatków do laptopa jest specjalna podstawka wyposażona w kilka wiatraków. Dlaczego warto ją mieć i do czego ona służy?
Każdy użytkownika laptopa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże problemy ma ten rodzaj komputera z nagrzewaniem się. Ściśle zgromadzone w małej obudowie podzespoły generują ogromną ilość ciepła, z którą fabryczne chłodzenie często sobie nie radzi. Z tego też powodu bardzo wskazane jest dokupienie do laptopa dodatkowej podstawki chłodzącej, która umożliwi jego efektywniejsze schłodzenie.
Jak się jednak okazuje, istnieje możliwość wykorzystania takiego chłodzenia jako dodatkowej podpórki, która ułatwi korzystanie z komputera np. w łóżku, dając obudowie stabilną podstawę.

Torba na laptopa

Najważniejszą zaletą każdego laptopa jest to, że można go wziąć ze sobą do szkoły, na uczelnie, do pracy, czy też na wakacje. Jak się jednak okazuje, taka mobilność to również spore zagrożenie dla komputera z powodu możliwości jego łatwego uszkodzenia. Jak się z tym uporać? Oczywiście poprzez stosowanie specjalnej torby na laptopa.
Torba tego typu przypomina nieco neseser, z tym że służy tylko i wyłącznie do transportowania w nim komputera. Dzięki odpowiedniemu kształtowi oraz dobremu wypełnieniu maszyna spoczywa w torbie stabilnie i w pełni bezpiecznie.

Zobacz także: Jak naprawić laptopa? – Skuteczne porady i wskazówki

Zewnętrzny napęd

Coraz częściej producenci laptopów rezygnują z umieszczania w nich napędów optycznych. Wpływa to nie tylko na cenę, lecz również wagę całego urządzenia. Niestety jak łatwo można się przekonać, jest także sporym utrudnieniem dla użytkowników, ponieważ odbiera im możliwość uruchamiania na komputerze płyt CD lub DVD. Z tego też powodu bardzo mocno poleca się dokupienie do laptopa zewnętrznego czytnika, który poprzez kabel USB będzie można do niego podłączyć. A w razie potrzeby nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby czytnik odpiąć i korzystać z komputera bez niego.

Podświetlenie klawiatury

Laptopy dzięki temu, że są przenośne, dają możliwość wykorzystywania ich w każdych warunkach. Przydaje się wtedy dodatkowe podświetlenie klawiatury, które umożliwia korzystanie z komputera bez potrzeby włączania dużego oświetlenia w pomieszczeniu. Wykorzystywane są do tego specjalne lampki na USB, które dzięki elastycznemu ramieniu, dają możliwość precyzyjnego ustawienia w wybranej pozycji.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.