treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

RTV i AGD

Router Huawei e5783 – co warto o nim wiedzieć?

Router to odbiornik wyposażony w antenę wewnętrzną lub zewnętrzną, który służy do tego, by bezprzewodowo łączyć się z innymi urządzeniami w sieci domowej. Szybkie pobieranie danych, obsługa kilku zakresów częstotliwości i zapewnienie dostępu do sieci dla wielu urządzeń jednocześnie – tym powinien charakteryzować się niezawodny router. Taki jak Huawei e5783.

Huawei czy inny router?

Routery marki Huawei cieszą się wśród klientów sporą renomą. Wśród nich wyróżnia się model Huawei e5783, który ma bardzo długą listę zalet. Ten mobilny router Wi-Fi działa w sieci LTE, co umożliwia pobieranie danych z prędkością do 300 Mb/s. Tak mocny zasięg sprawdza się nawet w trudniejszych warunkach, a kompaktowe gabaryty i duża kultura pracy sprawiają, że sprzęt szybko zyskuje fanów. Huawei e5783 obsługuje dwa zakresy częstotliwości: 2,4 oraz 5 GHz. Ten model od jednego z renomowanych azjatyckich producentów pozwala na bezprzewodowy dostęp do Internetu aż 16 urządzeniom jednocześnie. Zarządzanie nim jest możliwe zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu.

3G czy LTE?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu routera wiele osób może zastanawiać się, czy inwestować w sprzęt typu 3G, czy lepiej ponieść nieco wyższe koszty i zdecydować się na zakup routera LTE. Routery 3G wciąż są popularne wśród użytkowników, nie kosztują dużo i sprawdzają się podczas pracy w terenie. Inwestując w router LTE, musimy liczyć się z wyższym wydatkiem, ale w tym przypadku zyskuje się wysokiej jakości sprzęt. Rozwiąże to wiele problemów zarówno w firmie, gdzie w sieci pracuje równocześnie wiele urządzeń, jak i w przypadku domu, gdzie kilka osób chce jednocześnie korzystać z różnego rodzaju internetowych usług.

U operatora czy nie?

Decydując się na zakup routera, np. takiego niezawodnego modelu jak Huawei e5783, możemy skorzystać z oferty operatora lub kupić router w sklepie. Wybierając sprzęt od operatora, warto zwrócić uwagę na koszty abonamentu. Dobrą decyzją będzie w tym przypadku wybranie sieci Red Bull MOBILE, która oferuje bardzo korzystne rozwiązania. Nielimitowany Internet dla wielu podłączonych równocześnie urządzeń będzie na wyciągnięcie ręki. 

Modem czy router?

Sporo osób myli ze sobą te dwa urządzenia, mimo że mają one zupełnie różne przeznaczenie. Router pozwala tworzyć sieci lokalne, podczas gdy główne zadania modemu to modulacja i demodulacja sygnału sieci internetowej. Dzięki modemowi zyskujesz dostęp do Internetu, router z kolei pozwala łączyć ze sobą kilka urządzeń w sieci lokalnej i podzielić sygnał. Istotną różnicą jest również fakt, iż posiadając modem, zapewniasz dostęp do zasobów sieci tylko jednemu urządzeniu. Dopiero decydując się na kupno routera, możesz liczyć na rozprowadzenie sygnału po wielu różnych urządzeniach dostępnych w domu lub firmie.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.