treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Skąd bierze się popularność zakładów bukmacherskich
Lifestyle

Skąd bierze się popularność zakładów bukmacherskich?

Obstawianie zakładów to zjawisko, które większość osób kojarzy nawet z dziecięcych lat. Pierwsze zakłady dla większości osób nie były jednak na pieniądze, a na przykład o przekonanie, czy inne aspekty popularne na podwórku. Statystyki pokazują jednak, że obecnie coraz więcej miłośników sportu decyduje się na obstawianie zakładów bukmacherskich za pieniądze. Z czym jest związane to zjawisko?

Rosnąca popularność zakładów bukmacherskich

W ciągu ostatnich lat zauważalna jest rosnąca popularność zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju. Na obstawianie decyduje się coraz więcej miłośników sportu, a także fanów seriali czy też wydarzeń rozrywkowych. Jest to również związane z tym, że w ofercie zakładów bukmacherskich pojawia się coraz więcej możliwości. O ile w przeszłości do typowania były głównie piłka nożna, koszykówka, tenis, hokej czy kilka innych dyscyplin na kilku stronicowej ofercie w punkcie stacjonarnym, o tyle w tym momencie jest zdecydowanie więcej możliwości. Nawet fani niszowych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie w ofercie zakładów bukmacherskich online. Sam fakt, że pojawiają się w niej również zdarzenia rozrywkowe – pokazuje, w jakim kierunku idzie branża. Rosnąca konkurencja na rynku sprawia, że zakłady bukmacherskie starają się dostarczyć swoim klientom jak najlepszych możliwości, aby ci nie przeszli do innego bukmachera, który ma taką ofertę.

Rosnąca popularność zakładów bukmacherskich jest związana również z obecnością tych firm w TV czy na banerach w największych miastach lub przy autostradach. Bukmacherzy takimi zabiegami docierają do coraz większej liczby klientów i budują zaufanie. Najważniejszą informacją na polskim rynku jest to, że zakłady bukmacherskie możesz obstawiać tylko u firm, które posiadają licencję od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych. Licencje mogą różnić się w zależności od tego, czy jest to pozwolenie na obstawianie przez Internet, czy tylko w punktach stacjonarnych. Najważniejszą informacją jest jednak legalność danego bukmachera. Przypomnijmy, że w aktualnie panującym prawie na terenie naszego kraju obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest związane z konsekwencjami prawnymi, a także karą grzywny. Statystyki pokazują jednak, że wciąż znajduje się spora rzesza klientów, którzy nieświadomie lub zupełnie świadomie obstawiają u nielegalnych podmiotów.

Legalni bukmacherzy na terenie naszego kraju inwestują w polski sport, a nawet biorąc pod uwagę przykład rozgrywek Ekstraklasy, praktycznie każdy z klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej ma współpracę z jakimś bukmacherem. Część osób uważa, że to nie korzystne zjawisko, jednak spoglądając na to z neutralnej strony, warto zwrócić uwagę na to, że kluby mogą reinwestować pieniądze od bukmacherów w poprawę infrastruktury, czy też szkolenie młodzieży.

Co motywuje graczy do obstawiania?

Różne mogą być czynniki, które wpływają na chęć obstawiania zakładów bukmacherskich. Najwięcej jest jednak przypadków, w których gracze decydują się na chęć zawarcia kuponu, aby zwiększyć swoje emocje podczas oglądania widowiska sportowego. W końcu nic nie zwiększa emocji tak bardzo, jak obstawiony kupon i bramka na wygraną w 90 minucie. Miłośnicy sportu coraz chętniej sięgają po zakłady bukmacherskie, ale najważniejszym aspektem jest, aby robić to z głową. Bukmacherzy na polskim rynku dbają o politykę odpowiedzialnej gry, która pomaga graczom unikać uzależnień. W przyszłości branża zakładów bukmacherskich miała sporo negatywnych opinii, jednak patrząc na aktualne działania poszczególnych podmiotów w tym kierunku widać, że bukmacherom zależy na odpowiedzialnej grze swoich klientów.

Czynnikiem motywującym niektórych graczy do obstawiania zakładów bukmacherskich są również oczywiście pieniądze. W tym miejscu warto jednak wziąć pod uwagę, że statystycznie większość osób przegrywa w zakładach bukmacherskich, dlatego też ta branża tak dobrze funkcjonuje pod kątem finansowym. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie nie mogą być twoją drogą do zarobku lub jedynym sposobem na życie. Obstawianie powinno być jedynie dodatkiem, który pozwala ci zwiększyć emocje podczas widowiska sportowego i nie może naruszać budżetu domowego. Jest to jeden z najważniejszych aspektów, o którym musisz pamiętać na początku swojej przygody z obstawianiem zakładów bukmacherskich. Świadoma i odpowiedzialna gra to również aspekt, na którym bardzo zależy legalnym bukmacherom.

Co wpływa na chęć obstawiania?

  • Emocje

  • Widowisko sportowe

  • Powiększenie kapitału

  • Ciekawa promocja

Skąd bierze się popularność zakładów bukmacherskich

Jak obstawiać kupony?

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli aspektu, jak obstawiać kupony. Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich możliwości są 2 możliwości. Pierwsza z nich to znana z przeszłości wycieczka do punktu stacjonarnego. Takie placówki poszczególnych bukmacherów nadal funkcjonują na polskim rynku, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przeszłości.

Aktualne statystyki, które prowadzą zakłady bukmacherskie, wskazują, że w tym momencie najwięcej osób korzysta z oferty przez Internet. Tutaj również zbierane są konkretne dane dotyczące tego, czy większość graczy obstawia za pośrednictwem swojego komputera, czy może jednak telefonu komórkowego. Statystyki pokazują, że obecnie najwięcej w bukmacherskich jest zabierane przez aplikację mobilną w telefonie. Takie trendy wyznaczają również kierunek technologicznego rozwoju dla branży zakładów bukmacherskich. Obecnie większość firm inwestuje przede wszystkim w rozwój swoich aplikacji mobilnych, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów. Nie wystarczy mieć już tylko dobrej oferty powitalnej czy też wysokich kursów, a trzeba zadbać o dodatkowe aspekty, takie jak właśnie przejrzysta aplikacja. Cóż z tego, że dany bukmacher będzie miał najlepszą ofertę, jeśli gracze nie znajdą oczekiwanych kursów.

Aby obstawiać kupony online w zakładach bukmacherskich, potrzebujesz aktywnego konta na stronie legalnego bukmachera. Pamiętaj, że gra u nielegalnych podmiotów jest zagrożona karami finansowymi, a także konsekwencjami prawnymi. Dodatkowym aspektem, który przemawia na korzyść legalnych bukmacherów, jest również fakt, że odprowadzają oni podatki na terenie naszego kraju, a także inwestują w Polski sport. Legalnie bukmacherzy są również zobowiązani, aby chronić Twoje dane osobowe, a przypadku nielegalnych operatorów może dojść do wycieku takich informacji. 

Gdzie można obstawiać?

  • Punkty stacjonarne

  • Online – telefon / tablet / komputer

Skąd bierze się popularność zakładów bukmacherskich

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.