treco.pl

– rtv i agd, technologie, IT

RTV i AGD

Smartfon dla ciebie

Żyjemy w świecie niesamowicie zdominowanym przez technologię. Inżynierowie i projektanci prześcigają się, w coraz to nowych rozwiązaniach, jakie mają nam ułatwić życie. W latach dziewięćdziesiątych na rynek zaczęły wchodzić telefony osobiste w postaci komórek. Nie posiadające kabla, bazujące na zasięgu sieci bezprzewodowej. Na początku były drogie i nie każdego było na nie stać. Nie miały zbyt wielu funkcji. Jednak z czasem technologia poszła do przodu aż do stanu obecnego i jest to produkt dostępny właściwie dla każdego, a komórka to tak naprawdę mały komputerek, tzw. smartfon, który posiada ogromną ilość funkcji. Prawdopodobnie mało kto zna je wszystkie użytkuje je w stu procentach. Każdy z ma możliwość wyboru marki i modelu spośród wielu, jakie znajdują się na rynku.

Jakie obecnie są najpopularniejsze smartfony?

Tak naprawdę konsumenci decydują przede wszystkim na podstawie systemu operacyjnego, jakim dysponuje telefon. Dwa najbardziej znane to Android oraz iOS. Trzeci, do którego niektórzy przekonali się jest Windows. Jednak nie ma on przebicia przy dwóch pierwszych. Android stosowany jest w większości marek – Samsung, LG, Sony, Huawei, HTC itp. iOS zarezerwowany jest tylko do marki iPhone. Zdecydowanie można stwierdzić, że podium zajmują różne modele Samsunga, Apple iPhone i Huawei. Są to marki smartfonów, które sprzedają się najlepiej. Związane jest to z małą ich awaryjnością, dobrą żywotnością baterii oraz serwisem na całkiem niezłym poziomie. Telefony te różnią się systemem operacyjnym. Rzadko kiedy osoba obsługująca Androida przekona się do iOS’a i odwrotnie. Jednak cuda zdarzają się.

Upodobania do telefonu

Młodych ludzi, nastolatków, zwykle bardziej kręci posiadanie iPhone’a. Jest trendy, jest poniekąd świadectwem statusu. Skoro rodzice są w stanie go zakupić, coś to oznacza. Dla dorosłych jest to zwykłą kwestią gustu, upodobań i wygody. Szczególnie jeśli używają innych produktów danej marki, są do nich przekonani, a nawet łączą ze sobą niektóre urządzenia. Starsze osoby zamiast wypasionej komórki z wieloma funkcjami, wybiorą często telefon, który jest prosty w obsłudze i nie sprawi im kłopotów w użytkowaniu. Wybór smartfona może niejednokrotnie przyprawić nas o zawrót głowy. Liczba dostępnych produktów jest ogromna. Marki, modele, kwoty do zapłaty za każdą sztukę. Możemy sugerować się popularnością, ceną, jakością itp. Zakup droższych produktów z pewnością umożliwiają systemy ratalne. Tym bardziej, że telefon potrafi kosztować tysiące złotych. A wy macie swoją ulubioną markę? Sami więc pewnie wiecie czym się kierować, aby być zadowolonym.