treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

Akcesoria

Wybór kamery samochodowej

Kamera samochodowa to urządzenie, które dokumentuje jazdę po ulicach i drogach. W momencie, gdy jesteśmy świadkami wypadku, lub bierzemy udział w kolizji, posiadanie nagrania z kamery może świadczyć na naszą korzyść. Rejestrator jest z reguły montowany na przedniej szybie auta.
Wybór kamery samochodowej ma znacznie, ponieważ na rynku znajdziemy wiele propozycji dostępnych w różnych cenach. Nie zawsze jednak niska cena idzie w parze z jakością, za dobry sprzęt przeważnie trzeba zapłacić określoną cenę. Jest to doskonały prezent dla osób uwielbiających jeździć, regularnie udających się w długie trasy.

Zobacz także: Uchwyty na telefon do samochodu

Wideorejestrator – co to jest?

Wideorejestrator to nic innego jak urządzenie pomiarowe. Jego podstawowym zadaniem jest rejestrowanie prędkości oraz obrazu. Obraz zgrywany jest na kartę SD. Istnieje możliwość przeniesienia obrazu na mapę cyfrową. Nagrania pochodzące z takich urządzeń są respektowane przez policję oraz zakłady ubezpieczeniowe jako dowód w kolizjach oraz wypadkach samochodowych. Nagranie może też udowodnić, że niesłusznie zostaliśmy ukarani mandatem lub zostaliśmy bezprawnie zatrzymani.
Nagranie nie okaże się przydatne, jeśli obraz będzie niskiej jakości. Podważenie takiego nagrania będzie prostym zadaniem dla doświadczonego prawnika.
Dobra kamera samochodowa posiada rozdzielczość wysokiej jakości. Im wyższa rozdzielczość, tym obraz jest lepszej jakości. Modele obsługujące rozdzielczość Full HD to dobra propozycja.
Kąt nagrywania powinien być jak najszerszy. Wtedy możliwe będzie sfilmowanie dwóch pasów jezdni. Większość rejestratorów posiada kąt widzenia równy 120 stopniom. Im szerszy kąt widzenia, tym większy kadr zostanie zarejestrowany przez kamerę.

Praktyczna kamera samochodowa

Praktyczna kamera samochodowa wyposażona jest w moduł GPS. Dzięki niemu możliwe jest rejestrowanie przejechanej trasy, dokonanie pomiaru aktualnej prędkości. Moduł GPS w niektórych przypadkach jest używany jako dobrej jakości nawigacja. To urządzenie wielofunkcyjne, przydatne w wielu sytuacjach. Zdarza się, że znajdujemy się wielogodzinnej drodze. Wtedy akumulator kamery działa na pełnych obrotach przez długi czas. Najlepsze rejestratory samochodowe posiadają wbudowany akumulator. Nie trzeba ich wtedy podłączać do zewnętrznego zasilania.
Kamery samochodowe posiadają też szereg dodatkowych funkcji. Warto tu wymienić tryb parkingowy. Pozwala on na rejestrowanie obrazu w momencie, gdy auto zostało pozostawione na miejscu parkingowym. Do kamery samochodowej często jako dodatek wręczana jest kamera cofania. Teraz cofanie nie będzie już sprawiać problemów.

Sprawdź również: Słuchawki bezprzewodowe  – co musisz nich wiedzieć?

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.