treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

RTV i AGD

Wybór suszarki do ubrań – suszarka kondensacyjna czy wywiewowa?

Sprzęty domowego użytku niezwykle ułatwiają wykonywanie wszelkich prac domowych. Jednym z najbardziej popularnych urządzeń jest pralka oraz wspomagająca jej pracę suszarka do ubrań. Suszarka pomaga w codziennym życiu zapewniając komfort, wygodę i wielka oszczędność czasu. Jaka suszarkę do prania wybrać? Jakie rodzaje suszarek istnieją na ówczesnym rynku?

Czym różni się suszarka kondensacyjna od wywiewowej?

Suszarka do ubrań to urządzenie do odwadniania odzieży, dzięki czemu możliwe jest złożenie jej prosto do szafy. Producenci sprzętu elektronicznego tworzą coraz nowsze modele oparte na różnorodnych technikach i zasadach działania. Jakie suszarki elektryczne można wyróżnić?
Jedną z powierzchnie wykorzystywanych technologii jest produkcja suszarek kondensacyjnych, które posiadają zbiornik na wodę. Jest to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, a ich niebywałą zaletą jest brak konieczności podłączania do systemu wentylacyjnego. Ten rodzaj urządzenia posiada specjalny pojemnik, w którym gromadzi się odcedzona woda. Ten typ sprzętu można wykorzystać zarówno w prywatnych posiadłościach, jak i mieszkaniach publicznych.

Drugim rodzajem, nieco starszym, jest wykorzystanie instalacji wywiewowej. Czym się ona charakteryzuje? Suszarka wywiewowa to urządzenie, które pracuje na zasadzie wtłaczania gorącego powietrza przenikającego przez tkaniny znajdujące się w bębnie. Sprzęt ten musi być podłączony do instalacji wentylacyjnej, a sama woda z prania usuwana jest za pomocą pary wodnej.

Suszarka kondensacyjna czy wywiewowa?

Jakie są różnice i podobieństwa obu rozwiązań? Który z systemów posiada więcej korzyści i zalet?
Suszarka kondensacyjna czy wywiewowa to często zadawane pytanie. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest od wielu czynników, takich jak:
– możliwości użytkownika,
– przeznaczenie i wykorzystanie,
– przestrzeń i systemy wentylacyjne,
– czynniki ekonomiczne itp.
W zależności od potrzeb i wymagań użytkownika suszarka powinna przede wszystkim być praktyczna i funkcjonalna. Nowoczesny system kondensacyjny umożliwia podłączenie jej w każdym miejscu. Ogromną zaletą tego rodzaju technologii jest możliwość usunięcia pozostałej wody automatycznie, a sam system jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Wśród zalet suszarek kondensacyjnych można wymienić również:
– mały pobór prądu,
– ekonomia,
– krótszy czas pracy,
– dodatkowe funkcje – np. ocieplanie powietrza, usuwanie wody,
– funkcja pary ułatwiająca prasowanie odzieży,
Dla mniej wymagających, jak również posiadających mniejszy budżet dobrym wyborem będzie suszarka wywiewowa, która posiada niższą cenę. Należy jednak pamiętać o odpowiednio przystosowanym przyłączu kanalizacyjnym.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.