treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

RTV i AGD

Awaria baterii – najpopularniejsze problemy w iPhone

Każde urządzenie ma swoje wady i zalety. Obojętne jaką markę wybierzemy, każda ma jakieś mankamenty. Nawet w najdroższych modelach z górnej półki może dojść do awarii. Tak też jest z iPhone’ami. Mają one swoje wady, które jednak może naprawić. W razie uszkodzenia lub awarii wystarczy udać się do serwisu, w którym w krótkim czasie specjaliści naprawią powstałe szkody. Dziś zajmiemy się awarią baterii – jednym z najpopularniejszych problemów z urządzeniami iPhone. Czym się to objawia i jak to naprawić?

Bateria w telefonie – jak to działa?

Awaria baterii ma różne efekty, które możemy zauważyć. Nie każdy jest poważny, jednak żadnego nie można bagatelizować. Szybka naprawa i wymiana baterii to najlepsze rozwiązanie. Musimy wiedzieć, że ta część telefonu to jeden z najważniejszych podzespołów. Ma ona średnią żywotność 300 cykli naładowania. Dlatego już po roku użytkowania w smartfonach bateria zaczyna mieć mniejszą ilość energii. Jest to naturalna kolej rzeczy. Jednak gdy dochodzi do różnych nieprawidłowości związanych z małą ilością energii w telefonie – powinniśmy zareagować.

Jak wygląda awaria baterii w iPhone?

Pierwsza oznaka, która świadczy o potrzebie wymiany baterii, jest szybkie rozładowywanie się urządzenia. Czasem nie jest to aż tak uprzykrzające codzienne funkcjonowanie. Jednak jeśli telefon całkiem się nie uruchamia lub sam wyłącza po krótkim czasie – konieczne będzie wymienienie baterii. Zwracajmy uwagę na to, jak telefon szybko się rozładowuje. Niepokojące jest także nagrzewanie się urządzenia oraz brak ładowania mimo podpięcia do źródła prądu. Problemem jest też błędne wskazywanie poziomu naładowania urządzenia. Jeśli bateria spuchnie, objawia się to odbarwieniami po lewej stronie telefonu, nieprawidłowości w działaniu dotyku oraz odchodzeniem ekranu od obudowy.

Jak naprawić baterię?

Jeśli któryś z tych problemów pojawia się także w Twoim iPhone’ie, powinieneś udać się do serwisu. Profesjonaliści w tej dziedzinie szybko zdiagnozują i rozwiążą problem z baterią. Serwis iPhone specjalizuje się w różnych problemach z telefonami. Pamiętaj, aby udać się tylko do sprawdzonego i polecanego miejsca. Tylko tam będziesz miał odpowiednich fachowców, którzy na pewno dobrze naprawią Twój telefon. Wymiana baterii iPhone Kraków to dość szybka usługa, która ma różną cenę. Wszystko zależy od modelu iPhone’a. Ceny wynoszą od 130 złotych do nawet 250 złotych. Im nowszy telefon, tym droższa bateria. Dodatkowo, ta część musi być oryginalna. Dlatego nie instaluje się tu zamienników.

Zadbaj o swój iPhone

Wielu wypadków i kosztownych napraw można uniknąć. Wystarczy dbać o swój telefon i pamiętać o regularnym ładowaniu baterii. Oczywiście tę część trzeba wymieniać po pewnym czasie, bo ma ona określoną żywotność. Jednak takie rzeczy, jak zbity wyświetlacz lub zarysowania to wypadki do uniknięcia. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć swój telefon. Case i szkło hartowane z pewnością załatwią sprawę. 

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.