treco.pl

treco.pl – rtv i agd, technologie, IT

jak przyspieszyć windows 10
RTV i AGD

Jak przyspieszyć Windows 10?

Należy mieć świadomość, że przyspieszenie Windowsa 10 nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Użytkownik nie musi wydawać kilkuset złotych, by zlecić wspomnianą czynność profesjonalnemu informatykowi. Jak przyspieszyć windows 10?

Zmiana planu zasilania

Należy mieć świadomość, że plan zasilania ma bardzo istotne znaczenie dla wydajności urządzenia. Warto wiedzieć, że w Windowsie 10 domyślnie jest ustawiony plan Zrównoważony. Użytkownik może oczywiście liczyć dzięki temu na większą energooszczędność. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że kosztem będzie niższa moc obliczeniowa.

Można również zdecydować się na tryb oszczędzania energii. Osobom, których celem jest jednak uzyskanie największej mocy z poszczególnych podzespołów, rekomendowane jest zainteresowanie się trzecim planem, czyli „wysoką wydajnością”.

Wystarczy w tym celu wejść w Panel sterowania, a następnie kliknąć „Sprzęt i dźwięk”. Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego planu zasilania w opcjach zasilania.

Wyłączenie aplikacji uruchamianych przy starcie

Użytkownicy muszą mieć świadomość, że nie będą im potrzebne wszystkie aplikacje uruchamiane przy starcie. Godny uwagi jest fakt, że jedyną funkcją części wspomnianych aplikacji jest angażowanie zasobów. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie bardzo dokładne zweryfikowanie listy programów, a także ocenę ich przydatności. System dzięki temu pozwoli na płynniejszą pracę.

W celu sprawdzenia listy programów należy uruchomić Menedżera zadań. Kolejnym etapem będzie użycie kombinacji trzech przycisków „Ctrl + Shift + Esc”. Następnie pojawi się małe okienko. Wystarczy wtedy kliknąć „Więcej szczegółów”. Warto wiedzieć, że w zakładce „Uruchamianie” wyświetli się użytkownikowi lista wszystkich aplikacji. Nie wszyscy mają świadomość, że po prawej stronie znajduje się cenna informacja o ich oddziaływaniu n start systemu.

Oczywiście niektóre pozycje mogą wydawać się na bardzo podejrzane. Osobom, które nie mają pewności, co do ich pochodzenia, zalecane jest kliknięcie na aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie „Wyszukaj w trybie online”.

Wyłączenie porad i wskazówek

Jak wiadomo omawiany system Windows będzie wyświetlał użytkownikom różne porady. Należy zaznaczyć, że jest to dodatkowe obciążenia dla komputera. Wspomnianą funkcję można jednak bez większego problemu wyłączyć. Należy w tym celu wejść w „Menu Start”, a następnie w „Ustawienia” oraz „System”. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w „Powiadomienia i akcje” i odznaczenie „Porady, wskazówki i sugestie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *