treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

jak przyspieszyć windows 10
RTV i AGD

Jak przyspieszyć Windows 10?

Należy mieć świadomość, że przyspieszenie Windowsa 10 nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Użytkownik nie musi wydawać kilkuset złotych, by zlecić wspomnianą czynność profesjonalnemu informatykowi. Jak przyspieszyć Windows 10?

Zmiana planu zasilania

Należy mieć świadomość, że plan zasilania ma bardzo istotne znaczenie dla wydajności urządzenia. Warto wiedzieć, że w Windowsie 10 domyślnie jest ustawiony plan Zrównoważony. Użytkownik może oczywiście liczyć dzięki temu na większą energooszczędność. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że kosztem będzie niższa moc obliczeniowa.

Można również zdecydować się na tryb oszczędzania energii. Osobom, których celem jest jednak uzyskanie największej mocy z poszczególnych podzespołów, rekomendowane jest zainteresowanie się trzecim planem, czyli „wysoką wydajnością”.

jak przyspieszyć windows 10

Wystarczy w tym celu wejść w Panel sterowania, a następnie kliknąć „Sprzęt i dźwięk”. Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego planu zasilania w opcjach zasilania.

Wyłączenie aplikacji uruchamianych przy starcie, czyli jak przyspieszyć Windows 10

Użytkownicy muszą mieć świadomość, że nie będą im potrzebne wszystkie aplikacje uruchamiane przy starcie. Godny uwagi jest fakt, że jedyną funkcją części wspomnianych aplikacji jest angażowanie zasobów. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie bardzo dokładne zweryfikowanie listy programów, a także ocenę ich przydatności. System dzięki temu pozwoli na płynniejszą pracę.

Jak przyspieszyć Windows 10? W celu sprawdzenia listy programów należy uruchomić Menedżera zadań. Kolejnym etapem będzie użycie kombinacji trzech przycisków „Ctrl + Shift + Esc”. Następnie pojawi się małe okienko. Wystarczy wtedy kliknąć „Więcej szczegółów”. Warto wiedzieć, że w zakładce „Uruchamianie” wyświetli się użytkownikowi lista wszystkich aplikacji. Nie wszyscy mają świadomość, że po prawej stronie znajduje się cenna informacja o ich oddziaływaniu n start systemu.

jak przyspieszyć windows 10

Oczywiście niektóre pozycje mogą wydawać się na bardzo podejrzane. Osobom, które nie mają pewności, co do ich pochodzenia, zalecane jest kliknięcie na aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie „Wyszukaj w trybie online”.

Wyłączenie porad i wskazówek

Jak wiadomo, omawiany system Windows będzie wyświetlał użytkownikom różne porady. Należy zaznaczyć, że jest to dodatkowe obciążenia dla komputera. Wspomnianą funkcję można jednak bez większego problemu wyłączyć. Należy w tym celu wejść w „Menu Start”, a następnie w „Ustawienia” oraz „System”. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w „Powiadomienia i akcje” i odznaczenie „Porady, wskazówki i sugestie”. To prosty i skuteczny sposób na to, jak przyspieszyć Windows 10.

Jak przyspieszyć Windows 10? Wyczyszczeniem dysku!

To bardzo prosta i oczywista metoda. Jednak nie wszyscy z niej korzystają! W poprzednich wersjach takie działanie nie było aż tak proste. Windows 10 umożliwia jednak czyszczenie dysku bez większych zawirowań. Ma on wbudowane narzędzie właśnie do tego! Można ustalić, kiedy ma następować czyszczenie oraz co ma obejmować. System sam, bez naszej pomocy, będzie regularnie uruchamiał odpowiednie funkcje. Czyszczenie obejmuje nieużywane pliki oraz te tymczasowe.

jak przyspieszyć windows 10

Wyłączenie indeksowania

Indeksowanie to funkcja, z której tak naprawdę nie każdy nawet korzysta. Służy ona szybszemu wyszukiwaniu zasobów w komputerze. Tak więc, jeśli nie korzystamy z tej funkcji często, możemy ją wyłączyć. Indeksowanie spowalnia komputer, ponieważ musi regularnie skanować i przeszukiwać jego zawartość. Bez tego odchodzi duża część mulących procesów. Jeśli jednak ta funkcja jest Ci potrzebna, to możesz też ograniczyć ją to pewnego stopnia. Wystarczy wybrać zasoby, które mają być wykluczone, a które mają zostać.

Jak przyspieszyć Windows 10?

Trzeba mieć także na uwadze to, jaki mamy sprzęt. Czasem niestety, ale wybieramy nieodpowiedni model. Niektóre laptopy czy komputery mogą po prostu źle współpracować z Windows 10. Są za słabe technicznie lub też mają pewne usterki. Kluczowe może okazać się także regularne aktualizowanie komputera. To bardzo ważny element. Windows 10 często posiada nowe uaktualnienia, które pomagają w naprawie błędów, a także szybkości!

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.