treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

naklejki na płytki podłogowe
Lifestyle

Jakie naklejki na płytki podłogowe wybrać?

Osoby, które chcą szybko, łatwo i tanio zupełnie odmienić charakter wnętrza, powinny zainteresować się nowym produktem, jakim są naklejki na płytki podłogowe. Są one trwałe, odporne na wilgoć i pozwalają na zupełne odmienienie wyglądu pomieszczenia. Ich ogromną zaletą jest niska cena i prostota montażu, z którym poradzi sobie każdy.

Jak zmienić wygląd podłogi?

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na odmienienie wyglądu podłogi była zupełna wymiana płytek. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że generowało to wiele kosztów, bałaganu i zachodu. Zwłaszcza, jeśli prace wykonywała ekipa remontowa ich koszt znacząco wzrastał. Zamiast skuwać stare płytki i gorączkowo poszukiwać nowych, można zdecydować się na naklejki na płytki podłogowe. Dotychczasowe płytki bez żadnego problemu można okleić naklejkami, które zupełnie odmienią ich wygląd. Są one niebywale proste w zastosowaniu, przez co zasługują na szczególną uwagę.

Zobacz także: Jak naprawić panele? – Porady i triki do skutecznej naprawy

naklejki na płytki podłogowe

Dlaczego warto kupić naklejki na płytki?

Naklejki na płytki podłogowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, a to ze względu na to, jak wiele posiadają zalet. Po pierwsze, wykonywane są one z foli samoprzylepnej, co gwarantuje łatwość i szybkość montażu. Z wierzchu pokrywane są laminatem, który zapewnia im trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku montażu naklejek w kuchni czy łazience. Można je bez żadnych obaw myć i wycierać – jednak warto zachować ostrożność przy używaniu różnego rodzaju detergentów, zwłaszcza tych dość mocnych. W pomieszczeniach, gdzie podłoga jest intensywnie eksploatowana, o wiele lepiej sprawdzą się naklejki wykonane z błyszczącej folii. Te z matowym wykończeniem szybciej będą bowiem wykazywać ślady zużycia i po pewnym czasie mogą nieatrakcyjnie się prezentować.

Osoby, które obawiają się, że naklejki na płytki podłogowe okażą się rozwiązaniem krótkoterminowym, nie muszą się bać. Producenci gwarantują wysoką jakość swoich wyrobów – oczywiście, pod warunkiem, że będą one odpowiednio użytkowane. Dobrej jakości naklejki bez żadnych przeszkód wytrzymają przez kilka lat – później można je zastąpić nowymi, co będzie stanowiło miłą odmianę dla oka. Co ważne, naklejki w każdej chwili można łatwo i szybko odkleić – nie pozostawią one na powierzchni żadnych śladów.

Jak stosować naklejki na płytki podłogowe?

Przede wszystkim, powierzchnia na której będą przyklejone, musi zostać odpowiednio przygotowana. Ważne jest, by płytki podłogowe były czyste, gładkie i odtłuszczone. Można po umyciu przetrzeć je denaturatem, bądź rozpuszczalnikiem. Naklejki na płytki można stosować jedynie na gładkich kaflach, bowiem na tych fakturowanych klej może nie trzymać odpowiednio dobrze.

Sprawdź też: JAK TANIO WYKOŃCZYĆ SCHODY BETONOWE?

Każda naklejka przyklejana jest z osobna, musi zostać mocno dociśnięta do podłoża i wygładzona. Na początku warto zacząć oklejać miejsca mniej widoczne, by nabrać wprawy. Po kilku pierwszych przyklejonych płytkach, praca staje się łatwa i przyjemna. Oklejanie podłogi nie jest skomplikowane, a naklejka która została źle naklejona, w każdej chwili może zostać usunięta i zastąpiona nową.

naklejki na płytki podłogowe

Wybór wzorów i kolorów

Jeśli chodzi o naklejki na płytki podłogowe, to producenci oferują w tym zakresie mnóstwo możliwości. Szczególną popularnością cieszą się naklejki z motywem hiszpańskich, kolorowych płytek, które w mgnieniu oka nadadzą pomieszczeniu charakter i urok. Oferta wzornicza jest obecnie bardzo szeroka, więc żaden klient nie powinien mieć problemu ze znalezieniem takich naklejek, które najlepiej będą odpowiadać jego gustowi i potrzebom. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują wydruk samodzielnie zaprojektowanych naklejek, co otwiera przed klientem nieskończone możliwości.

Sprawdź też: PARAWANY POKOJOWE – NOWY TREND W URZĄDZANIU WNĘTRZ

Jeśli chodzi o koszt naklejek, to bywa on bardzo różny. Wciąż jednak ich położenie na podłodze jest o wiele tańsze niż całościowa jej wymiana. Osoby, którym zależy na zupełnej odmianę wyglądu swojej podłogi, powinny zainteresować się tą opcją. Oklejanie można wykonać samodzielnie, bez niepotrzebnego bałaganu i zaawansowanych prac remontowych.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.