treco.pl

treco.pl – rtv i agd, technologie, IT

Lifestyle

Zdrowe kanapki, czyli jakie?

Odpowiednia dieta to klucz do zdrowia. Dlatego zawsze powinno być w niej miejsce dla zdrowych kanapek. Można je jeść na śniadanie czy kolację, a czasem po prostu jako przekąskę. Warto zatem wiedzieć jak przyrządzić kanapkę, aby aby była zdrowa i wartościowa.

Skład zdrowej kanapki

Zdrowa kanapka komponowana powinna być zgodnie z zasadami piramidy zdrowego żywienia. Dlatego jej podstawą powinny być warzywa. Wśród nich najlepiej jest postawić na takie warzywa jak rukola, sałata, szpinak czy szczypior. Wszystkie te warzywa mają w sobie mnóstwo witamin i substancji odżywczych. Jak kanapka to oczywiście pieczywo. Komponując zdrową kanapkę najlepiej jest są przyrządzić na pieczywie razowym. Smarując kanapę najlepiej jest zrezygnować z masła. Lepszym rozwiązaniem są niskotłuszczowe serki. Wspomniane warzywa to jednak nie wszystko. Zdrowa kanapka musi być bardziej odżywcza. Dlatego warto postawić na ryby, w szczególności na łososia lub makrelę. Są to ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.

Kanapka musi być smaczna

Komponując zdrową kanapkę nie można zapomnieć o różnych dodatkach, które sprawią, że będzie ona naprawdę pyszna. Przykładem mogą być różnego rodzaju pasty. W ich przypadku dobrym pomysłem jest stosowanie różnych kombinacji. Może być to połączenie past z nasion strączkowych jak hummus. Poza pastami idealnego smaku kanapce dodać może popularny twarożek. Do jego sporządzenia warto wykorzystać różne warzywa, choćby rzodkiewkę, ogórek czy zdrowy czosnek.

Komponując zdrową kanapkę uwagę zwrócić należy na to jaką i skąd kupuje się żywność. Najlepiej jeśli będzie to zdrowa żywność produkowana w ekologicznych gospodarstwach. Dotyczy to przede wszystkim warzyw.

Zobacz więcej podobnych artykułów na apteka-centrum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *