treco.pl

blog tematyczny o RTV i AGD, technologiach i domu

pająki w domu
Lifestyle

Pająki w domu – jak z nimi walczyć?

Według starych przesądów pająki w domu przynoszą szczęście jego lokatorom. Pomimo tego, stworzenia te w wielu ludziach wzbudzają irracjonalny strach i wstręt. Dlatego osoby, u których w domu pająki pojawiają się regularnie, szukają sposobów na pozbycie się tych niechcianych lokatorów. Walkę utrudnia fakt, że pająki tak naprawdę spotkać wszędzie. Pojawiają się one zarówno w starych domach na wsi, jak i w nowoczesnych mieszkaniach w centrum miasta. Stan domu i czystość jego wnętrz nie ma nic do rzeczy. Warto wypróbować kilka sposobów, by zniechęcić pająki do odwiedzania naszego domu.

Utrzymanie czystości

Chociaż wcale nie jest tak, że pająki pojawiają się tylko w zaniedbanych, starych domach, to jednak utrzymanie czystości i dbałość o higienę może pomóc w trzymaniu ich z daleka. Jeśli w domu zalega kurz, brud, resztki jedzenia, okruszki i stare owoce – jest duża szansa, że pojawią się różnego rodzaju insekty. Te są z kolei dla pająków ogromnym przysmakiem. Jeśli więc w domu nie będą pojawiały się niechciane owady, jest szansa, że pająki nie będą chciały w nim przebywać – jako, że będą zwyczajnie pozbawione pożywienia.

W domu powinno się także unikać przechowywania rzeczy w kartonach. Przyciągają one bowiem różne rodzaje owadów, stanowiąc dla nich pożywkę. A więc swoje sieci mogą w nich zastawiać pająki, które będą na nie polować.

Sprawdź też: ARANŻACJA MIESZKANIA – NAJPOPULARNIEJSZE KOLORY MEBLI I ŚCIAN

pająki w domu

Pająki w domu – co zrobić, żeby się nie pojawiały?

Przede wszystkim, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okiem. Moskitiera doskonale zabezpieczy wnętrza nie tylko przed komarami, ale także przed pająkami. Dzięki niej możliwe będzie otwieranie okien w każdym momencie, bez ryzyka, że pająki wejdą przez nie do pomieszczenia.

Warto też zastanowić się nad umieszczeniem na parapecie roślin, których zapach odstrasza pająki. Zwłaszcza, że są to aromaty szczególnie przyjemne dla człowieka. Pająki z niechęcia podchodzą do mięty i lawendy. Można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – stać się właścicielem pięknie pachnących kwiatów oraz zabezpieczyć pokój przed pająkami.

W odstraszaniu pająków równie dobrze sprawdzą się różnego rodzaju olejki zapachowe. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się pająki, można rozpylić miksturę sporządzoną z wody oraz paru kropel olejku miętowego, lawendowego czy drzewa herbacianego. Dobrze sprawdza się mieszanka wody i octu, niemniej jednak jej zapach nie jest atrakcyjny dla człowieka.

Pająki nie cierpią także cytryny. Dlatego wszędzie tam, gdzie jest ryzyko występowania pająków, można zastosować sok z cytryny wymieszany z wodą. Nie tylko odstraszy on pająki, ale także zapewni lekki, cytrusowy zapach w całym domu.

pająki w domu

Niestandardowe sposoby na odstraszenie pająków

Pająki w domu bywają bardzo uciążliwe, dlatego warto poznać kilka oryginalnych sposobów na walkę z nimi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na pająki drażniąco działa zapach wydzielany przez kasztany i żołędzie. Dlatego w sezonie jesiennym, warto udać się po nie do pobliskiego parku. Można stworzyć z nich oryginalną, jesienną kompozycję na parapecie – i tym samym zabezpieczyć go przed pojawieniem się pająków.

W sklepach kupić także można specjalne emitery ultradźwięków, których zadaniem jest wywołanie bólu u owadów. Urządzenia takie podłącza się do prądu – ich działanie utrzymuje się przez okres od kilku miesięcy do nawet dwóch lat!

Jeśli wspomniane sposoby nie działają, zawsze można zaopatrzyć się w preparaty chemiczne, które można kupić w sklepach. Działają one owadobójczo i zazwyczaj rozprowadza się je przy pomocy spryskiwacza. W kilka chwil uśmiercają one niepożądane w domu pajęczaki.

Zobacz także: FARBA Z BROKATEM – POMYSŁ NA ORYGINALNE WNĘTRZA

Podsumowując, pająki w domu to dla wielu osób ogromny problem – zwłaszcza, że niektórzy panicznie się ich boją. Są to stworzenia, które nie tylko prezentują się nieatrakcyjnie, ale również zaśmiecają pomieszczenie tkanymi przez siebie pajęczynami. Dlatego warto się ich pozbyć.

Co ciekawe, sprzymierzeńcami w walce z pająkami mogą być koty. Ich instynkt łowiecki świetnie sprawdza się w polowaniu na pająki. Jeden łowny kot może rozwiązać problem uciążliwych pająków raz na zawsze.

Pasjonaci nowoczesności, którzy pomagają Ci nawigować po świecie nowinek technologicznych oraz sprzętu RTV i AGD. Z nami zrozumiesz tajniki najnowszych gadżetów, technologii, a także sposoby na ulepszenie Twojego domowego zacisza.